Kamil Stoch o kontuzji: Nie wiem, co się stało

PRZEGLĄD PRASY. - Do tej pory nie wiem, co dokładnie się stało, są tylko domysły. W poniedziałek muszę przejść badania - mówi Kamil Stoch w ?Przeglądzie Sportowym? o kontuzji stawu skokowego.

Polski skoczek nie wystartował w pierwszych zawodach sezonu w Kliengenthal. Wszystko przez uraz stawu skokowego. Stoch sam nie wie, co jest przyczyną kontuzji.

- W piątek podczas treningu poczułem ukłucie w stawie skokowym, choć nic nie zrobiłem. Nie stałem krzywo, nie ruszałem gwałtownie... Zabolało, po prostu. Później - przez kilka godzin - nie było problemu, a po drugim skoku treningowym zdjąłem buta i nie byłem w stanie ruszyć nogą. Do tej pory nie wiem, co dokładnie się stało, są tylko domysły. W poniedziałek muszę przejść badania - powiedział Stoch "Przeglądowi Sportowemu" .

Uraz nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, ale absolutnie wyklucza start w zawodach. - Mogę chodzić, z tym nie ma problemu, ale ruchomość stopy jest ograniczona. Nie jestem w stanie przyjąć pozycji najazdowej i to największy problem - dodaje Stoch.

27-letni dwukrotny mistrz olimpijski liczy, że sezon zacznie już podczas piątkowego konkursu w Kuusamo. Wcześniej Stoch przejdzie badania, po których będzie wiadomo dokładnie, co jest przyczyną jego kontuzji i kiedy będzie mógł wrócić do skakania.

Stoch jak Małysz w 2001 roku, Żyła i Kot powalczą o "10"

źródło: Okazje.info

Czy Stoch obroni Kryształową Kulę?
Więcej o: