10 najważniejszych momentów w karierze Roberta Lewandowskiego

Przypomnijmy sobie kluczowe momenty w karierze Roberta Lewandowskiego. Pamiętacie jego bramki strzelane jeszcze w Zniczu Pruszków? A debiut w Lechu Poznań? Jest też wspaniałe spotkanie przeciwko Realowi Madryt w półfinale Ligi Mistrzów. To trzeba zobaczyć!

10. Król strzelców II ligi w Zniczu Pruszków

Wszystko o książce ?Nienasycony. Robert Lewandowski?. Gdzie można ją kupić?

W sezonie 2007/2008 Lewandowski został królem strzelców drugiej ligi w barwach Znicza Pruszków. Dobre występy na tym poziomie zwróciły uwagę niemal wszystkich klubów ekstraklasy. 20-letni wówczas napastnik przebierał w ofertach, ostatecznie przeniósł się do Lecha Poznań.

Poniżej kilka bramek Lewandowskiego z czasów gry w podwarszawskim zespole:

Zdjęcie Piłkarze Figurka Robert Lewandowski 9 Zdjęcie St. Majewski Zeszyt A5 32 kartek krata Robert Lewandowski 67111823 Zdjęcie Zeszyt 16 kartek w kratkę Robert Lewandowski
Piłkarze Figurka Robert Lew... St. Majewski Zeszyt A5 32 k... Zeszyt 16 kartek w kratkę R...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info

9. Transfer do Lecha i piękny gol w debiucie

Trudno nie odnieść wrażenia, że w pewnym momencie kariery Robertowi zaczęło wychodzić wszystko. W Lechu z miejsca stał się kluczowym piłkarzem. Oto piękna bramka, jaką zdobył w debiucie w "Kolejorzu" przeciwko GKS-owi Bełchatów. Co za piętka!

Robert Lewandowski w barwach Lecha Robert Lewandowski w barwach Lecha Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Wyborcza.pl

8. Król strzelców ekstraklasy i mistrzostwo Polski

15 maja 2010 roku Lewandowski zdobył z Lechem Poznań mistrzostwo Polski, a sam z 18 bramkami na koncie wywalczył koronę króla strzelców ekstraklasy. Po tym niezwykle udanym sezonie odszedł do Borussii Dortmund.

7. Transfer do Borussii Dortmund

Lewandowski trafił do Niemiec za 4,5 mln euro. Jurgen Klopp, trener Bourssii, wprowadzał Polaka do zespołu powoli. W pierwszym sezonie nasz napastnik strzelił tylko lub aż 8 goli. Zdobył też mistrzostwo Niemiec.

Poniżej pierwsze trafienie w Bundeslidze:

Robert Lewandowski święuje po czwartym golu Robert Lewandowski święuje po czwartym golu Fot. INA FASSBENDER REUTERS

6. Mecz życia? Cztery gole przeciwko Realowi Madryt

Kariera Polaka nabierała rozpędu. 24 kwietnia 2013 roku Robert Lewandowski strzelił cztery gole Realowi Madryt w półfinale Ligi Mistrzów. Bourssia przegrała później w finale z Bayernem Monachium.

Robert Lewandowski z trofeum w szatni Borussii Robert Lewandowski z trofeum w szatni Borussii Fot. Facebook

5. Król strzelców Bundesligi

W całym sezonie 2013/14 Lewandowski strzelił w lidze 20 bramek i został królem strzelców Bundesligi.

Robert Lewandowski wielokrotnie miał pretensje do arbitra za zbyt ostrą grę rywali Robert Lewandowski wielokrotnie miał pretensje do arbitra za zbyt ostrą grę rywali PAUL CHILDS/REUTERS

4. Lewandowski kapitanem reprezentacji Polski

Lewandowski po raz pierwszy z opaską kapitana reprezentacji Polski wystąpił w czerwcu 2014 roku w meczu Polski z Litwą. Zastąpił w tej roli kontuzjowanego wówczas Jakuba Błaszczykowskiego. Znakomita forma sportowa Roberta oraz przedłużająca się kontuzja Kuby sprawiła, że Adam Nawałka na stałe powierzył tę funkcję "Lewemu".

Prezentacja Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium Prezentacja Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium Fot. REUTERS/Michaela Rehle

3. Transfer do Bayernu

1 lipca 2014 roku Lewandowski został piłkarzem Bayernu Monachium, czołowego klubu świata. W Bawarii zdobył dwa mistrzostwa Niemiec (2014/15, 2015/16).

Pep Guardiola nie mógł uwierzyć, aż złapał się za głowę Pep Guardiola nie mógł uwierzyć, aż złapał się za głowę MICHAELA REHLE/REUTERS

2. 5 goli z Wolfsburgiem

Kolejny wielki mecz Lewandowskiego! W październiku 2015 roku Polak wszedł na boisko na początku drugiej połowy meczu z Wolfsburgiem i w ciągu dziewięciu minut strzelił dla swojego zespołu pięć bramek (w 51., 52., 55., 57. i 60. minucie). Napastnik reprezentacji Polski pobił tym samym kilka rekordów, m.in. najszybciej strzelony hattrick, najszybciej strzelone pięć bramek i inne.

Lewandowski został królem strzelców Bundesligi w sezonie 2015/16.

Kamil Grosicki i Robert Lewandowski Kamil Grosicki i Robert Lewandowski PIOTR SKÓRNICKI

1. Sukces reprezentacji Polski na Euro 2016?

Wierzymy, że zbliżające się mistrzostwa Europy we Francji będą osiągnięciem, które znajdzie się na tej liście. Powodzenia!

Więcej o: