Turniej Masters. Radwańska będzie miała niewygodne rywalki

Agnieszka Radwańska jest już pewna, że po raz pierwszy w karierze wystąpi jako pełnoprawna uczestniczka w kończącym sezon prestiżowym turnieju WTA Championships (zwanym też masters). Tylko z jedną z siedmiu rywalek Polka ma korzystny bilans dotychczasowych spotkań.

Samantha Stosur (Australia, WTA 6)

Bilans: 1 - 2

Radwańska grała z Australijką trzykrotnie. Wygrała tylko za pierwszym razem, w 2009 roku podczas Indian Wells. Następnie przegrała w tym samym roku w Madrycie oraz dwa miesiące temu w półfinale w Toronto.

Maria Szarapowa (Rosja, WTA 2)

Bilans: 1 - 7

Chyba z żadną inną zawodniczką na świecie Radwańskiej nie gra się równie ciężko. Znaną z bardzo siłowej gry Rosjankę udało jej się pokonać zaledwie raz w dotychczasowych ośmiu spotkaniach. Polka sprawiła olbrzymią sensację, eliminując Szarapową w III rundzie US Open w 2007 roku. W pozostałych siedmiu spotkaniach ugrała jedynie trzy sety.

Na Li (Chiny, WTA 7)

Bilans: 2 - 2

Polka wygrała z Chinką dwukrotnie, choć raz w wyniku kontuzji rywalki. W ostatnim pojedynku, w IV rundzie Wimbledonu w 2010 roku, górą była Chinka. Od tamtej pory najlepsza azjatycka tenisistka zrobiła spore postępy, dochodząc do finału Australian Open i wygrywając turniej na kortach imienia Rolanda Garrosa. Nadzieją Polki może być słaba ostatnio forma Li.

Wiera Zwonariewa (Rosja, WTA 5)

Bilans: 3 - 2

Na Zwonariewą Radwańska ma ostatnio sposób. Choć przegrała z Rosjanką w 2007 roku w Moskwie oraz w tym roku w Miami, to trzy kolejne pojedynki zakończyła zwycięsko. Dwa z nich dały jej tytuły - w sierpniu w Carlsbad oraz niedawny w Tokio. W stolicy Japonii Zwonariewa zupełnie nie mogła przeciwstawić się kombinacyjnej grze Polki. Oby podobnie było w Stambule.

Petra Kvitova (Czechy, WTA 4)

Bilans: 0 - 2

Na sensacyjną triumfatorkę tegorocznego Wimbledonu Radwańska nie znalazła dotąd sposobu. Czeszka wygrała półfinałowy pojedynek w Linzu w 2009 roku jak również ćwierćfinał tegorocznego turnieju w Eastbourne.

Karolina Woźniacka (Dania, WTA 1)

Bilans: 1 - 4

W 2007 roku Radwańska bez problemów pokonała Woźniacką w ćwierćfinale w Sztokholmie w drodze po swój pierwszy w karierze tytuł w turnieju z cyklu WTA. Rok później w półfinale tego samego turnieju niemal równie łatwo wygrała Dunka, która wygrała też kolejne trzy mecze z Polką. Od 2007 roku Radwańska z Woźniacką nie ugrała choćby seta.

Wiktoria Azarenka (Białoruś, WTA 3)

Bilans: 3 - 6

Z dziewięciu meczów pomiędzy obiema tenisistkami Radwańska wygrała tylko trzy: w 2006 roku - gdy po raz pierwszy spotkały się w pierwszej rundzie Wimbledonu, w 2009 roku podczas WTA Championship oraz ostatnio w półfinale w Tokio.

Więcej o: