Eksperci po Kliczko - Briggs: Briggs bez życia, teraz Adamek

Bokserskie portale są zgodne - po zlaniu Shannona Briggsa, Witalij Kliczko spróbuje zrobić to samo z Tomaszem Adamkiem. Eksperci różnie oceniają jego szanse, ale i tak w większości nie mają wątpliwości, że nikt nie ma z Kliczką szans.

Kliczko nie dał szans Briggsowi

Ukrainiec Witalij Kliczko obronił w Hamburgu tytuł bokserskiego mistrza świata wagi ciężkiej organizacji WBC, pokonując jednogłośnie i wysoko na punkty Amerykanina Shannona Briggsa. Zwycięstwo 39-letniego Kliczki nie podlegało dyskusji. Sędziowie punktowali 120:107, 120:105 i 120:107 na jego korzyść.

Najlepszy występ Kliczki od 2008 r. Następny Adamek?

Bokserski portal badlefthook.com pisze, że Kliczko nie prezentował się tak od 2008 r., kiedy wrócił na ring. Już dawno nie był tak szybki i zwinny.

Eksperci portalu typują też, że jeżeli Tomasz Adamek pokona w grudniu Vinny'ego Maddalone'a, to w przyszłym roku zmierzy się właśnie z Kliczką. Badlefthook pisze jednak, że Polak jest mniejszy i uderza słabiej od Briggsa, a gdyby pokonał Kliczkę, śmiało można by zaliczyć to do kategorii cudów.

ESPN: Niezwykła odporność Briggsa

Na portalu ESPN czytamy, że podziwiać należy wytrzymałość Briggsa, na którego spadł grad ciosów ze strony rywala. Od początku spisywany na straty zawodnik zapowiadał przed walką, że jest w życiowej formie, ale nawet, jeśli to prawda i tak nie byłby w stanie postawić się swojemu sobotniemu przeciwnikowi. Z rundy na rundę robiło się coraz brutalniej - uważa ESPN.

Paskudnie zlany Briggs

Specjalistyczny portal East Side Boxing ma podobne zdanie. Według niego Briggs dostał paskudne lanie, nawet nie był w stanie pokazać, na co stać go w ataku i nie pomogło mu jego bezsprzeczne zaangażowanie i determinacja. Był bezlitośnie obijany, a Kliczko zaprezentował się najlepiej od lat.

East Side Boxing nie ma pojęcia, jaka będzie przyszłość Briggsa. A Kliczko? Tak, prawdpopodobnie zmierzy się z Adamkiem, który - według portalu - jest tak szybki, zwinny i sprytny, że może być dla Kliczki wyzwaniem zupełnie nowego typu. Choć i tak najbardziej prawdopodobnym się zdaje, że nie ma na świecie boksera, który byłby w stanie mu zagrozić.

Briggs bez życia

Ringside Report pisze, że Briggs nie był dla Kliczki przeciwnikiem. Starał się nie angażować zbytnio w walkę, żeby za mocno nie oberwać i w ogóle był bez życia. Z biegiem czasu jedynym celem Briggsa stało się przetrwanie, choć nie wiadomo, po co mu to było, skoro i tak nie walczył, a jedynie zbierał coraz większe lanie - czytamy na portalu, który jest niemal pewny, że kolejnym rywalem Kliczki będzie - a jakże - Tomasz Adamek.