Rory McIlroy porzucił Karolinę Woźniacką

Jedna z najbardziej znanych sportowych par rozstała się w środę. Były najlepszy golfista świata Rory McIlroy zostawił byłą numer 1 światowego tenisa Karolinę Woźniacką. O sprawie piszę wszystkie światowe media, z CNN i ?New York Timesem? na czele.

McIlroy: Nie jestem gotowy na zobowiązania

- Nie ma odpowiedniego sposobu na zakończenie związku tak ważnego dla dwojga osób. Problem tkwi we mnie. Wysyłanie w ostatni weekend zaproszeń na ślub uświadomiło mi, że nie jestem gotowy na wszystkie zobowiązania, które wiążą się z małżeństwem - skomentował McIlroy.

- Życzę Karolinie wszystkiego najlepszego, bo na to zasługuje. Dziękuję jej też wszystkie wspaniałe chwile, które razem przeżyliśmy - dodał.

Związek dwóch gwiazd

24-letnia Woźniacka i 25-letni McIlroy zostali parą w 2011, krótko po tym, gdy Dunka straciła pozycję najlepszej tenisistki świata i przed tym, gdy na szczyt golfowego rankingu wspiął się reprezentant Irlandii Północnej.

Choć oboje podróżowali z turnieju na turniej, znajdowali też czas na wspólne spotkania.

Wspierali się w swoich pasjach

McIlroy był częstym gościem na tenisowych meczach Woźniackiej, ona zaś starała się mu towarzyszyć na polu golfowym.

- Byłam lepsza w golfa niż on w tenisa, ale już tak nie jest, bo on po sezonie ćwiczy na korcie codziennie. To nie fair - żartowała Woźniacka. - Ja zaczęłam uderzać piłki całkiem przyzwoicie, byłam zadowolona i podekscytowana, ale potem nie grałam przez cztery miesiące i zaczynam z powrotem od zera - dodała.

Ostatnio jednak szło jej nieźle, co można zobaczyć na zdjęciach.

Karolina Woźniacka w nowej roli i z nową fryzurą [ZDJĘCIA]

Plotki o rozstaniu

W marcu w ciągu kilku dni oboje sportowców zaliczyło spektakularne wpadki. McIlroy podczas turnieju na Florydzie wbił piłkę do wody i nie dokończył zawodów. Mówił o problemach mentalnych.

Dwa dni później Woźniacka przegrała w Malezji ze 186 na świecie Qiang Wang 6:2, 6:7 (1-7), 1:6. Spekulowano, ze to kryzys w związku przełożył się na ich słabsze występy na kortach i polu golfowym.

W październiku pojawiły się informacje o ich zerwaniu, po dwóch latach znajomości. Para zaprzeczała tym plotkom.

Zaręczynowy wpis Karoliny Woźniackiej Zaręczynowy wpis Karoliny Woźniackiej Fot. twitter.com

Zaręczyny w sylwestra

Na początku stycznia oboje zamieścili jednak na Twitterze wiadomość o zaręczynach, do których doszło podczas zabawy sylwestrowej w Sydney. Od tej pory uśmiechnięta Woźniacka na każdym kroku pokazywała fotoreporterom swój zaręczynowy pierścionek.

 

Kawy Karoliny Woźniackiej i Rory'ego McIlroya Kawy Karoliny Woźniackiej i Rory'ego McIlroya Fot. twitter.com

Nieoczekiwane zerwanie

Rozstania chyba nikt się nie spodziewał. Para ustaliła datę ślubu, ale nie podała jej do publicznej wiadomości. W weekend rozsyłali zaproszenia na wesele, które miało się odbyć w tym roku.

Jeszcze przed tygodniem szczęśliwa Woźniacka donosiła na Twitterze o wspólnym wyjściu na musical "Bodyguard". Wrzuciła też zdjęcie z dwoma filiżankami kawy i komentarzem: "Wydaje mi się, że w naszym związku jest jedno dziecko i jeden dorosły. To ja jestem dzieckiem"

Dziś brzmi to jak wyjątkowo gorzka ironia...