3. etap Tour de Ski. Justyna Kowalczyk przegrywa finał z Majdić

Relacja
Komentarze
Tabela
Od?wie?
32
Podczas niedzielnego sprintu w Oberstdorfie Kowalczyk spisywała się świetnie w pierwszych dwóch podejściach. Spokojnie wygrała bieg ćwierćfinałowy i półfinałowy. W finale na wspaniale dysponowaną Petrę Majdić nie starczyło sił. Polka po zawodach była jednak w świetnym nastroju.

- Bardzo się cieszę, bo to moje pierwsze podium w Oberstdorfie w karierze. Trasa była maksymalnie trudna. Dałam z siebie wszystko, więcej nie mogłam - mówiła zmęczona Polka.

Niedzielny bieg to już 46. podium w karierze Kowalczyk.

Prestiżowe Tour de Ski jest szansą na przegonienie w klasyfikacji generalnej wspaniale dysponowanej na początku sezonu Marit Bjoergen. Norweżka w tym wyczerpującym cyklu nie uczestniczy. Kowalczyk dwoma pierwszymi miejscami i drugą lokatą w Oberstdorfie sprawiła, że do utytułowanej przeciwniczki traci już tylko 75 punktów.


16:03 Majdić wygrywa, Kowalczyk za nią, trzecia Jacobsen!


16:02 Petra Majdić powiększa przewagę. To już chyba nie jest do odrobienia. Polka musi pilnować drugiego miejsca.


16:01 Majdić od razu wyszła na prowadzenie i nie wygląda, jakby chciała dać się dogonić. Za plecami drugiej Kowalczyk czai się Jacobsen.


16:00 Za moment ruszą! Majdić, Kowalczyk, Prochazkova, Jacobsen, Saarinen i Iwanowa.


15:45 Wygrywa Kowalczyk! Czas: 2:53,3 s. 0,8 s gorsza była Jacobsen, a 0,4 s za nią Saarinen. Przechodzi jeszcze jedna zawodniczka z tego biegu - Iwanowa.


15:43 Przez chwilę lepsza była Saarinen, ale Kowalczyk wraca na prowadzenie. Jacobsen teraz bierze się do roboty!


15:41 Kowalczyk i Saarinen nadają tempo.


15:39 Majdić 2:51,4 s, czyli o 4,4 s lepsza od Prochazkovej, trzecia Oestberg, ale ona może nie awansować, jeśli drugi półfinał będzie szybszy.


15:35 Trasę opuszczają właśnie panowie. Skład drugiego półfinału wygląda następująco: Aino Kaisa Saarinen, Justyna Kowalczyk, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Charlotte Kalla, Magda Genuin, Julia Iwanowa. A pierwsza szóstka właśnie rusza.


15:30 Na Justynę znowu poczekamy. Pierwszy półfinał: Petra Majdic, Alena Prochazkowa, Marianna Longa, Ingvild Flugstad Oestberg, Madoka Natsumi, Anna Haag.


15:15 Anna Haag z trzeciego biegu i właśnie Ivanova z biegu ostatniego załapią się jeszcze do półfinału z trzecich miejsc z najlepszymi czasami.


15:10 Kowalczyk wygrywa z czasem 2:52,5! Lepiej od niej we wszystkich ćwierćfinałach pobiegła tylko Majdić. W etapie Polki druga była Kalla (0,9 s wolniej), trzecia Ivanova.


15:07 Zaczyna się bieg z udziałem Kowalczyk! Oczywiście, to Polka nadaje ton.


15:05 Saarinen wygrywa z czasem 2:54,9. Za nią Genuin i Smutna. Na początku upadła Lucia Anger, która na metę przybiegła 25,4 s po zwyciężczyni.


15:00 Trzeci ćwierćfinał dla Jacobsen - 2:53,7. Awans również wywalczyła Longa, za nią jest Haag. Johaug była piąta.


14:55 Wygrywa Prochazkowa (2:54,7) przed Oestberg. Arianna Follis musi liczyć na to, że awansuje z jednym z najlepszych czasów z kolejnych miejsc.


14:50 Petra Majdić zgodnie z oczekiwaniami wygrywa. Jej czas to 2:49,9. Za nią są Natsumi, Lahteenmaki, Bochkarewa, Johansson i Kylloenen.


14:42 No i wreszcie ćwierćfinał z Polką: Justyna Kowalczyk, Charlotte Kalla, Julia Ivanova, Kikkan Randall, Stefanie Boehler, Aurore Jean. Start pierwszego za trzy minuty.


14:39 Zawodniczek jest 30, więc... ćwierćfinałów jest pięć. W przedostatnim Aino Kaisa Saarinen, Magda Genuin, Katerina Smutna, Eva Nyvltova, Julia Czekaliewa, Lucia Anger.


14:36 Trzeci ćwierćfinał: Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Marianna Longa, Therese Johaug, Anna Haag, Marthe Kristoffersen, Riikka Sarasoja.


14:33 Drugi ćwierćfinał wyglądać będzie następująco: Alena Prochazkowa, Ingvild Flugstad Oestberg, Arianna Follis, Hanna Kolb, Barbara Jezersek, Kerttu Niskanen.


14:30 Za moment startuje pierwszy ćwierćfinał. A w nim Petra Majdic, Madoka Natsumi, Krista Lahteenmaki, Britta Johansson Norgren, Anne Kylloenen, Swietłana Bochkareva.


13:50 Żaden z reprezentantów Polski nie zdołał awansować do ćwierćfinału w Oberstdorfie. Najlepiej spisał się Maciej Kreczmer (LKS Poroniec Poronin), który był 49.

Na 66. pozycji zawody ukończył Mariusz Michałek (AZS AWF Katowice). Najszybszy w eliminacjach był Szwed Emil Joensson.

O godz. 14.30 rywalizację w ćwierćfinale rozpocznie Justyna Kowalczyk.


13:15 I to by było na tyle, jeśli chodzi o kwalifikacje. Kowalczyk zajęła trzecie miejsce - za Majdić i Saarinen. Następny przystanek: ćwierćfinały.


13:10 Paulina Maciuszek z bardzo słabym wynikiem i już wiadomo, że nie będzie jej w ćwierćfinale.


13:05 Majdić wyprzedza Saarinen o prawie sekundę. Jej czas to 2:51,20. Przypomnijmy, że trasa liczy 1,2 km.


13:00 Justyna Kowalczyk finiszuje druga - 0,33 s za Saarinen. Ale to jeszcze nie koniec. O kwalifikację może być jednak spokojna.


12:55 Na początek wszystkie 58 zawodniczek startuje w kwalifikacjach. Miejsce w ćwierćfinałach znajdzie się dla 30 najlepszych. Sporo z nich jest już na mecie.


12:45 Zaczęło się.


12:40 Polka w sprintach startowała w Kuusamo i Davos. W Finlandii sędziowie przesunęli ją w półfinale na piąte miejsce za nieprzepisowy podbieg krokiem łyżwowym i ostatecznie została sklasyfikowana na 11. pozycji. W finale szwajcarskich zawodów została natomiast ukarana za zabieganie drogi Amerykance Kikkan Randall i ukończyła je na szóstym miejscu.


12:35 Mistrzyni olimpijska z Vancouver prowadzi w klasyfikacji generalnej Tour de Ski a nad zajmująca drugą lokatę Finką Kristą Lahteenmaki ma 32,5 s przewagi.

Jeśli podopieczna Aleksandra Wierietielnego zwycięży w całym cyklu, będzie pierwszą narciarką, która dokonała tej sztuki dwa razy z rzędu.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia