Puchar Świata. Justyna Kowalczyk druga w Sztokholmie.

:
Komentarze
Od?wie?
16
17:06 Kowalczyk druga. Polka tym razem nie prowadziła, ale na kilometr przed metą wyszął na prowadzenie. Przeciwnie niż podczas igrzysk w Vancouver, gdy na mecie 30 km o pół narty wyprzedział rywalkę, tym razem na finiszu przegrała z Anną Olsson. Marit Bjoergen, która została zamknięta przez rywalki, była trzecia.

16:58 Justyna Kowalczyk już na starcie.

16:44 Justyna Kowalczyk znów prowadziął od samego startu i pewnie wygrała. Bieg był szybki, dlatego trzecia na mecie Marit Bjoergen też awansowała do finału. druga była Szwedka Ida Ingemarsdotter.

16:39 Najlepsza w tym biegu Anna Olsson, która prowadziła od początku. Za nią do finału dobiegła Austriaczka Katerina smutna, która na ostatnich metrach Linę Andersson. Bieg nie był zbyt szybki, wolniejszy od wszyskich biegów ćwierćfinałowych. Tak jak w cwierćfinale awansują do finału dwie najlapsze w każdym biegu i dwie z najlepszymi czasami.

16:34 Panie stoją już na starcie pierwszego półfinału. Polka pobiegnie w drugim biegu.

16:07 Justyna Kowalczyk z dużą przewagą wygrała swój bieg. Rywalkom odjechała juz na starcie i na trasie, wraz z Aino Kaisą Saarinen, która jako jedyna za nią popędziła, szybko wypracowałą kilkanaście metów przewagi. aJej czas jest trzecim czasem ćwierćfinałów.

16:04 Na starcie już Justyna Kowalczyk.

16:02 W czwartym biegu koalicja Szwedek zdominowała pozostałe zawodniczki. Wygrała Ida Ingemarsdotter przed Hanną Brodin. Trzecia była Magdalena Pajala i ona też ma szansę na awans.

15:58 Trzeci bieg ćwierćgfinałowy wygrała wielka rywalka Kowalczyk Marit Bjoergen. Norweżka przez cały bieg trzymała się na 2-3 miejscu, by wyjść na prowadzenie na finiszu. Kolejnej gwiazdy biegów zabraknie w półfinale. Włoszka Arianna Folis byłą dopiero trzecia, z czasem ,który nie da jej awansu.

15:53 W drugim biegu Austriaczka Katerina Smutna na ostatnich metrach wygrała ze Szwedką Liną Andersson. Decydował fotofinisz. Odpadła za to Słowenka Vesna Fabjan, choć prowadziła przez większość biegu.

15:47 Pierwszy bieg wygrała Anna Olsson. Szwedka, wraz z Charlotte Kallą i Katją Visnar prowadziły przez większość trasy. Słowenka byłą drugi i ma pewny występ w półfinale. Kalla musi czekać na inne biegi. Awansują po dwie najlepsze z każdego biegu i dwie kolejne z najlepszymi czasami.

15:43 Uczestniczki pierwszego biegu są już na starcie.

15:33 Polka wystartuje dopiero w piątym biegu ćwierćfinałowym. Razem z nią pojadą m.in. trzecia w klasyfikacji generalnej PŚ Finka Aino Kaisa Saarinen i szosta Kristin Steira z Norwegii.

15:29 A o swoim sukcesie Justyna Kowalczyk poinformowała Sport.pl sms-em.

15:26 Polka w tym sezonie coś co będzie pamiętane jeszcze długo. Wygrała prestiżowe Tour de Ski, zdobyła trzy olimpijskie medale (złoty, srebrny i brązowy), triumfowała w klasyfikacji generalnej PŚ, do tego małe Kryształowe Kule za dystanse i sprinty - to zdobycze Justyny Kowalczyk w tym sezonie.

15:22 W kwalifikacjach Polka była ósma. Wyniki kwalifikacji znajdziesz tutaj.