WTA. Dubaj. Radwańska wygrała z Sevastovą i jest w III rundzie

2 : 0
Komentarze
Od?wie?
29
Historia lubi się powtarzać. Tak jak przed rokiem, w drugiej rundzie turnieju WTA w Dubaju Agnieszka Radwańska pokonała Łotyszkę Anastasiję Sevastovą. Tak jak przed rokiem, potrzebowała do tego tylko dwóch setów, choć mecz mógł trwać znacznie krócej niż godzinę i 33 minuty.

Scenariusz obu setów był podobny. Do stanu 2:2 obie zawodniczki wygrywały gemy przy swoim serwisie, po czym inicjatywę przejmowała Polka. W obu partiach prowadziła już 5:2, ale w obu dawała się dogonić 36. w rankingu WTA Sevastowej. Ostatecznie wygrała 7:5, 6:4.

Za awans do trzeciej rundy Radwańska otrzyma 20 550 dolarów i 125 punktów do rankingu WTA. W meczu o ćwierćfinał zmierzy się z rozstawioną z 10. Francuzką Marion Bartoli.

W Dubaju Polka gra także w deblu. W parze ze Słowaczką Danielą Hantuchovą, wygrała bowiem także w deblu z Hiszpanką Nurią Llagosterą-Vives i Anastasią Rodionową reprezentującą Australię.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

7:5, 6:4 A jednak nie! Jeszcze jeden zwrot, akcji, jeszcze jedno przełamanie, i Radwańska jest w trzeciej rundzie.

7:5, 5:4 Historia z pierwszego seta się powtarza. Radwańska prowadziła 5:2, ale znów dała się dogonić.

7:5, 5:3 Wyrok odwleczony, ale teraz serwuje Polka.

7:5, 5:2Kolejny gem dla Radwańskiej. Polka jest o krok od trzeciej rundy.

7:5, 4:2 Odpowiedź Polki: po grze na przewagi Radwańska przełamuje rywalkę i znów ma już dwa gemy przewagi.

7:5, 3:2 "Nie tak szybko" - zdaje się mówić Sevastova. Łotyszka wygrała gema przy serwisie Radwańskiej.

7:5, 3:1 Przełamanie dla Radwańskiej! Wszystko wskazuje na to, że Polka skończy mecz w dwóch setach oszczędzając siły na czekający ja popołudniu mecz w deblu.

7:5, 2:1 W drugim secie na razie bez przełamań.

7:5, 1:0 Pierwszy gem dla Radwańskiej, ale mało brakowało by Sevastova ją przełamała.

Pierwszy set:

7:5 Idealnie! Polka przełamała serwis Łotyszki w kluczowym momencie i wygrywa seta.

6:5 O to chodziło! Po trzech gemach z rzędu dla rywalki Radwańska pewnie wygrywa i zdobywa kluczowego szóstego gema. Sevastova znów będzie pod presją.

5:5 Sevastova odżyła, Radwańska musi się na nowo skoncentrować i przejąć inicjatywę na korcie.

5:4 ... i jest przełamanie. Rywalka będzie serwować i może uratować przegranego, wydawałoby się, seta.

5:3 Łotyszka wytrzymała presję, wygrała gema, a teraz prowadzi już 30:0 przy serwisie Polki...

5:2 Radwańska przejęła inicjatywę! Przełamała serwis rywalki, wygrała też kolejnego gema i jest o krok od skończenia pierwszego seta!

3:2 Radwańska tradycyjnie ma kłopoty z serwisem, ale nie takie, żeby dać się przełamać rywalce.

2:2 Na razie bez przełamania, walka gem za gem.

1:1 Łotyszka także wykorzystuje swoje podanie i szybko wyrównuje.

1:0 Pierwszy gem dla Polki.

Początek spotkania.

9:12 W trzeciej rundzie lepsza w dzisiejszym spotkaniu zmierzy się ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Szwajcarką Timeą Bacsinszky a rozstawioną z 10. Francuzką Marion Bartoli.

9:07 Za awans do trzeciej rundy zwyciężczyni dostanie 20 555 dolarów i 125 punktów do rankingu WTA.

9:05 Tenisistki przygotowują się do meczu. W ciągu kilkunastu minut spotkanie powinno się rozpocząć.

Przed meczem:

W pierwszej rundzie Radwańska z racji rozstawienia miała wolny los, i turniej zaczyna dopiero od meczu z Sevastovą, która w swoim pierwszym spotkaniu pokonała reprezentująca Australię Anastasiję Rodionovą.

Polka i Łotyszka grały ze sobą już raz. Było to w zeszłym roku, co ciekawe, także w Dubaju i też w drugiej rundzie. Radwańska wygrała wtedy 6:3, 6:3. Od tamtej pory Sevastova awansowała jednak z 80. na 36. pozycję na świecie i może sprawić Polce trochę więcej kłopotów.

Więcej tenisowych informacji na Sport.pl »