WTA Eastbourne. Porażka Radwańskiej w pierwszej rundzie

0 : 2
Komentarze
Od?wie?
36
Mecz był wyrównany tylko w pierwszym secie. Po przespanym początku (Azarenka prowadziła już 2:0) Polka szybko się otrząsnęła i dyktowała warunki. Przy stanie 4:3 miała trzy okazje na przełamanie serwisu rywalki, ale wszystkie zamrnowała. Następnie prowadząc 5:4 zmarnowała piłkę setową.
Niewykorzystane szanse zemściły się. Azarenka doprowadziła do tie-breaka, w którym wygrała do dwóch. Ten sukces dodał jej wiary we siebie, i w drugim secie oddała Polce tylko jednego gema.
15. w rankingu WTA Azarenka to silna rywalka, ale Radwańska nie może się usprawiedliwiać słabym losowaniem. Gra na kortach trawiastych zawsze była jej domeną, w 2008 roku wygrała w Eastbourne cały turniej.
W dodatku Białorusinka wcale nie grała dobrze. Miała tylko 57 procent wymian wygranych po pierwszym serwisie i 55 po drugim, popełniła aż pięć podwójnych błędów serwisowych. Na Agnieszkę Radwanską to jednak wystarczyło.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

KONIEC. Radwańska przegrywa mecz 6:7 (2-7), 1:6.

6:7 (2-7), 1:5 Dwie piłki meczowe dla Azarenki.

6:7 (2-7), 1:5 To już jest chyba koniec, Agnieszka walczy, ale nie jest w stanie powstrzymać Azarenki.

6:7 (2-7), 1:4 Radwańska serwuje. Jeżeli nie wygra najbliższego gema, to będzie już miała tylko iluzoryczne szanse na wygranie meczu.

6:7 (2-7), 1:3 Azarenka wygrywa przy swoim serwisie, po czy znów przełamuje podanie Radwańskiej. Polka jest wyraźnie sfrustrowana, nie ma pomysu na grę.

6:7 (2-7), 1:1 Przełamanie, tym razem na korzyść Białorusinki. Z taką grą Radwańska nie ma dużych szans z będącą w średniej dyspozycji Azarenką.

6:7 (2-7), 1:0 Już w pierwszym gemie przełamanie dla Polki, czyli dokładnie na odwrót niż w pierwszym secie.

6:7 (2-7), 0:0 Zaczynamy drugiego seta.

Koniec pierwszego seta. Agnieszka Radwańska przegrywa 6:7 (2-7)

6:6 (2-6) Cztery piłki setowe dla Białorusinki.

6:6 (2-5) Już 5-2 dla Azarenki. Czy Polka się pozbiera?

6:6 (2-3) Mini-break dla Białorusinki - Azarenka prowadzi i ma przed sobą dwa serwisy.

6:6 (2-2) Rywalizacja punkt za punkt.

6:6 (0-0) Radwańska w koncu zebrała się w sobie, i doprowadziła do tie-breaka.

5:6 Obrona piłki setowej dodała Azarence wiary w siebie - Białorusinka z łatwością przełamała serwis Polki i do seta brakuje jej jednego gema.

5:5 Radwanska znów nie wykorzystuje szansy i pozwala dogonić się rywalce.

5:4 Obroniona.

5:4 Piłka setowa dla Radwanskiej!

5:4 Za awans do drugiej rundy zwyciężczyni otrzyma 8000 dolarów i 60 punktów do rankingu WTA.

5:4 Radwańskiej brakuje już tylko jednego gema do wygrania seta, ale serwować będzie Białorusinka.

4:4 Radwańska miała jeszcze trzecią szansę, ale gem wygrała Azarenka...

4:3 Radwańska miała drugą w meczu okazję na przełamanie, ale jej nie wykorzystała. Po chwili znów miała szansę, bo Azarenka popełniła już piąty w tym meczu podwójny błąd serwisowy. Najdłuższy jak dotąd gem.

4:3 Obie tenisistki znacznie poprawiły serwis, i wygrywają gemy przy własnym serwisie.

3:2 Radwańska po walce na przewagi wygrywa kolejnego gema.

2:2 Azarenka znów zaczęła od podwójnego błędu serwisowego, i Polka zachęcona prezentem poszła za ciosem. Odrobiła stratę gema i wyrównała wynik seta.

1:2 Tym razem Polka serwuje już znacznie pewniej. Gdy wchodzi jej pierwszy serwis - punktuje regularnie. Po drugim podaniu wygrała jednak tylko dwie z ośmiu wymian.

0:2 Dotychczas Agnieszka grała z Azarenką już pięć razy. Trzy razy przegrała, ale wśród dwóch wygranych jedna była jedynym meczem obu tenisistek toczonym dotad na trawie.

0:2 Już 0:2. Azarenka zaczęła od podwójnego błędu serwisowego, ale potem było już tylko lepiej. Radwańska dociągnęła do stanu 30:30, ale na więcej Białorusinka jej nie pozwoliła.

0:1 I kłopoty na samym początku. Polka słabo serwowała, i rywalka w paru wymianach świetnie to wykorzystała, przełamując serwis Polki.

0:0 Gramy! Jako pierwsza serwuje Radwańska.

Radwańska ma z Eastbourne dobre wspomnienia - wygrała tu w 2008 roku. To jedno z jej czterech zwycięstw w singlu na imprezie rangi WTA.

Obie tenisistki sa już na korcie, mecz niebawem się rozpocznie.

Zwyciężczyni tego pojedynku zagra w drugiej rundzie z jedną z kwalifikantek: Kanadyjką Aleksandrą Wozniak lub Brytyjką Heather Watson.

Radwańska, obecnie ósma w rankingu WTA, jest rozstawiona w Eastbourne z czwórką. W losowaniu miała pecha - trafiła na 15. na świecie Azarenkę.