WTA Tokio. Agnieszka Radwańska po długim meczu awansowała do ćwierćfinału [ZAPIS RELACJI]

• środa, 21 września 2016
  • Agnieszka Radwańska po raz ósmy w karierze awansowała do ćwierćfinału w Tokio. Polka po dwóch godzinach i 18 minutach pokonała Czeszkę Barborę Strycovą (WTA 21) 6:3, 3:6, 7:5. W kolejnym meczu zagra w piątek z mistrzynią olimpijską Monicą Puig (WTA 33). Zapraszamy na kolejne relacje w Sport.pl.

• - Mam drobny problem z prawym barkiem. Spotkanie kosztowało mnie sporo sił - powiedziała Radwańska. Polka pochwaliła też rywalkę, jej czucie piłki i niesamowite uderzenia.

• PILNE

3:6, 6:3, 5:7 Strycova nie wytrzymała. Zagrała dwa podwójne błędy serwisowe z rzędu. Radwańska wykorzystała okazję i awansowała do ćwierćfinału.

• PILNE

III set

3:6, 6:3, 5:6 Nareszcie! Radwańska wygrała gema przy swoim podaniu. Przegrywała już 15:40, ale w końcu zaczęła trafiać serwisem. Zagrała dwa asy i teraz to ona jest o gema od wygranej.

• III set

3:6, 6:3, 5:5 Wyrównana walka trwa. Radwańska szybko przejęła kontrolę nad gemem. Strycova chyba jednak zdenerwowana, strzelała po autach. Polka skończyła ładnym atakiem.

• III set

3:6, 6:3, 5:4 Podwójny błąd serwisowy Polki na koniec i jeszcze jedno przełamanie. Strycova będzie serwować na zakończenie meczu. Wcześniej zaprosiła na kort trenera. Ten doradza jej serwisy wyrzucające rywalkę poza kort. Czy taki plan się powiedzie?

• III set

3:6, 6:3, 4:4 Czwarte kolejne przełamanie! Radwańska wygrała do 15. Czy teraz wreszcie wygra gema przy swoim serwisie? To będzie bardzo ważny gem.

• III set

3:6, 6:3, 4:3 Jeszcze jedno przełamanie. Czeszka momentami zachwyca. W decydującej akcji doszła do siatki i odegrała piłkę wzdłuż siatki na drugą stronę. Co za zagranie!

• III set

3:6, 6:3, 3:3 Przełamanie powrotne. Wyrównana walka w trzecim secie. Piękne akcje, ale i nieoczekiwane błędy z obu stron. Obie zawodniczki są już zmęczone, mecz trwa już niemal dwie godziny.

• PILNE

III set

3:6, 6:3, 3:2 Radwańska przełamana! W trzecim secie zdobyła tylko trzy punkty w 10 akcjach po drugim serwisie. W Japonii już 22:30.

• III set

3:6, 6:3, 2:2 W trzecim secie walka gem za gem, bez przełamań. Strycova konsekwentnie stara się atakować i punktować przy siatce. Jest utytułowaną deblistką, więc wolej jest jej silną stroną.

• III set

3:6, 6:3, 1:2 Kolejny bardzo wyrównany gem. Radwańska ma spore problemy z Czeszką. Podobny obraz miał ostatni mecz tych zawodniczek w III rundzie Rolanda Garrosa. Wcześniejsze cztery Radwańska wygrywała po 2:0 w setach, a ten w Paryżu 2:1.

• III set

3:6, 6:3, 1:1 Strycova znów punktuje przy siatce, z kolei Radwańska popełniła prosty błąd. Wyrównany początek.

• III set

3:6, 6:3, 1:0 Radwańska wreszcie zaczęła seta od wygranego gema.

• PILNE

II set

3:6, 6:3 Radwańska przegrała drugiego seta. Strycova poradziła sobie z presją i wygrała gema do zera. Jaką grę zobaczymy w trzecim secie?

• II set

3:6, 5:3 Kolejny wyrównany gem. Radwańska starała się grać pod końcową linię, ale przez to kilka piłek wyrzuciła w aut. Wygrała gema po grze na przewagi.

• II set

3:6, 5:2 Radwańska odrobiła stratę jednego przełamania. Czy nie za późno na powrót w tym secie?

• II set

3:6, 5:1 Strycova wciąż w ofensywie. Potrafi zaatakować z głębi kortu, ale największą przewagę nad Polką ma przy siatce.

• II set

3:6, 4:1 Najdłuższy gema meczu. Radwańska miała dwie piłki na przełamanie, ale nie wykorzystała obu. Polka będzie się musiała napracować, by odwrócić losy seta.

• II set

3:6, 3:1 Chyba pomogło, gem do zera dla Radwańskiej. Wiktorowski radził jej też, by nie cofała się głęboko za końcową linię, bo Czeszka zauważa to, i zagrywa skróty.

• II set

3:6, 3:0 Radwańska uderzyła w siatkę i Czeszka wygrała trzeciego kolejnego gema, do 30. Na korcie pojawił się Tomasz Wiktorowski i udzielił kilku rad. Między innymi odnośnie podrzutu piłki przy serwisie.

• II set

3:6, 2:0 Początek drugiego seta identyczny jak pierwszego. Skoncentrowana Strycova potrafi zdominować Radwańską.

• II set

3:6, 1:0 Pewne rozpoczęcie drugiego seta przez Strycovą. Wygrała gema do zera, grała konsekwentnie i skutecznie. Czy zdoła utrzymać to w kolejnych gemach?

• PILNE

I set

3:6 Radwańska wygrała gema i skończyła seta. Po kolejnym błędzie Strycova cisnęła rakietą w kort.

• W ćwierćfinale na zwyciężczynię tego meczu czeka Monica Puig, mistrzyni olimpijska.

• I set

3:5 Kolejne przełamanie. Radwańska dobrze returnuje, wygrywającym returnem w linię zdobyła decydujący punkt.

• I set

3:4 Strycova znów czarowała wolejami i skrótami i doprowadziła do gry na przewagi. Przy decydującej piłce wygrała z Polką pojedynek przy siatce i przełamała.

• I set

2:4 Strycova zaczyna się denerwować i popełnia błędy. Radwańska spokojna, szybkie korty w Tokio należą do jej ulubionych. Przełamanie do 15!

• I set

2:3 Radwańska wygrała trzeciego gema z rzędu!

• Tymczasem sezon zakończyła młodsza z sióstr Radwańskich

Tenis. Urszula Radwańska zakończyła sezon. Przez "prześladujące kontuzje"

W Urszula Radwańska poddała mecz w I rundzie kwalifikacji turnieju WTA w Seulu. W środę poinformowała, że w tym sezonie nie wróci już na kort.

• I set

2:2 Radwańska odrobiła straty! Strycova trochę jej pomogła, zaczęła się mylić, popełniła podwójny błąd serwisowy.

• Radwańska w Tokio nigdy nie odpadła przed ćwierćfinałem, a grała tu już siedem razy.

Tenis. Agnieszka Radwańska rusza na podbój Azji

Agnieszka Radwańska zaczyna w środę swoją ulubioną część sezonu od turnieju w Tokio. Tak dobrych statystyk jak tu nie ma nawet w Wimbledonie.

• W Tokio pada, więc nad kortem zasunięto dach... Jak wiadomo, Radwańska za takimi warunkami nie przepada.

• I set

2:1 Dużo skuteczniejsza gra Radwańskiej w tym gemie. Dwa ładnie wypracowane ataki i wygrana do 15.

• I set

2:0 Czeszka skutecznie serwowała i wygrała gema do zera. Początek meczu nieoczekiwanie dla niej.

• Radwańska grała dotąd ze Strycovą pięć meczów, wszystkie wygrała.

• PILNE

I set

1:0 Strycova w pierwszym gemie przełamała Polkę! Zagrała dwa świetne skróty, w tym w decydującej akcji.

• I set

0:0 Pierwsza serwować będzie Radwańska, która broni w Tokio tytułu zdobytego przed rokiem.

• Godzina rozpoczęcia spotkania się opóźniła, bo aż trzy godziny spędziły na korcie Karolina Woźniacka i Carla Suarez Navarro. Dunka wygrała 7:6 (7-4), 4:6, 6:4.

• Agnieszka Radwańska w I rundzie miała wolny los. W II zagra z 21. na świecie Czeszką Barborą Strycovą.