WTA Miami. Radwańska przegrała z Cibulkov± [ZAPIS RELACJI]

2 : 1

• ¶roda, 26 marca 2014
  • KONIEC MECZU

Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale pożegnała się z turniejem w Miami. W drugim secie zmarnowała trzy piłki meczowe i ostatecznie przegrała 6:3, 6:7, 3:6 ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą. Kolejnym turniejem Polki będzie impreza WTA w Katowicach.

• PILNE

3:6, 7:6, 6:3 Koniec! Radwańska miała jeszcze szansę by wygrać tego gema, ale ostatecznie przegrała po dwóch godzinach i 41 minutach.

• 3:6, 7:6, 5:3 Radwańska chyba pierwsza opadła z sił. Oddała tego gema niemal bez walki.

• 3:6, 7:6, 4:3 Brakuje w tym meczu finezyjnych akcji, pięknych ataków... Cibulkova wciąż w natarciu, Radwańska przebija większość piłek, o kolejnych punktach najczęściej decyduje to, która z nich szybciej się pomyli.

• 3:6, 7:6, 3:3 Znów wyrównanie. Głos z redakcji: "ale przynajmniej w tym secie ten mecz już się skończy. Jeszcze co najwyżej sześć gemów"...

• 3:6, 7:6, 3:2 Cibulkova na prowadzeniu, teraz serwuje Radwańska, ale trudno dziś mówić o przewadze własnego serwisu.

• 3:6, 7:6, 2:2 Obie zawodniczki są już porządnie zmęczone, ale widać, że bardzo zależy im na wygranej.

• 3:6, 7:6, 2:1 Przełamanie, tym razem dla Radwańskiej. To już osiemnaste w tym meczu (!!!) który trwa już ponad dwie godziny i 15 minut.

• 3:6, 7:6, 2:0 Radwańska wygląda na coraz bardziej sfrustrowana, ale wciąż walczy. To był jeden z najdłuższych gemów w meczu. Po grze na przewagi o dwie piłki lepsza ostatecznie Cibulkova. Szkoda, bo wcześniej Polka miała kilka szans na wyrównanie stanu seta.

• 3:6, 7:6, 1:0 Gem do zera dla Cibulkovej, Słowaczka wygrała dziewięć kolejnych piłek!

• PILNE

3:6, 7:6 (7-5) Aut Radwańskiej i... set dla Cibulkovej!

• 3:6, 6:6 (5-5) Tym razem błędy Polki, zagranie poza kort i gra toczy się dalej.

• 3:6, 6:6 (2-5) Serwisy Cibulkovej przybliżają Polkę do wygranej! Teraz ona będzie serwować.

• 3:6, 6:6 (2-3) Radwańska straciła punkt po drugim podaniu, za lekkim. Za drugim razem trafiłą pierwszym poszła do siatki i pół-smeczem zdobyła punkt.

• 3:6, 6:6 (1-2) Radwańska pomyliła się wyrzucając piłkę na aut, a szkoda, bo miała szansę na 3-0. Teraz dwa serwisy Polki.

• 3:6, 6:6 Animuszu starczyła Cibulkovej na jednego gema, po dwóch kolejnych błędach znów przygasła. Gema oddała do zera i będzie tie-break.

• 3:6, 6:5 Cibulkova złapała wiatr w żagle. Uratowała mecz i wyraźnie chce wykorzystać szansę. Po kolejnych udanych atakach zaciskała wojowniczo pięść. Czy skończy seta przy swoim serwisie?

• 3:6, 5:5 Wydawało się, że Cibulkova zupełnie się pogubiła, myliła się już nawet przy stosunkowo łatwych piłkach. Przy 30-40 Radwańska zaatakowała w aut, co pokazał dopiero challenge. Drugiego i trzeciego meczbola też nie wykorzystała. Dała się za to przełamać i mecz trwa dalej.

• 3:6, 4:5 Kolejne dwa zdjęcia:

Agnieszka Radwańska

Dominika Cibulkova

• 3:6, 4:5 Cibulkova wygrała trzy punkty, ale przegrała gema! Radwańska pokazała odporność psychiczną. Dobrze zaatakowała przy siatce, potem poczekała na błąd rywalki, zagrała też pierwszego w meczu asa, a gema zakończyła świetnym zagraniem wzdłuż linii.

• 3:6, 4:4 Błędy, błędy, błędy - tak można w trzech słowach opisać grę Cibulkovej. Słowaczka znów nie była w stanie wygrać gema przy własnym serwisie. Teraz bardzo ważny gem przed Radwańską. Jeśli wygra własne podanie będzie o krok od wygranej w tym meczu.

• 3:6, 4:3 Radwańska była w tarapatach, bo zaczęła gema od 0-40. W kolejnych dwóch wymianach Cibulkova popełniała błędy, ale w porę zdołała zakończyć gema, bez nerwów przy grze na przewagi. Znów na korcie pojawił się jej trener, tym razem głównie chwalił.

• 3:6, 3:3 Są już zdjęcia z kortu w Miami:

• 3:6, 3:3 Wiatr chyba aż tak nie przeszkadza zawodniczkom, a korzysta z tego przede wszystkim Cibulkova. Częściej trafia przy forhendowych atakach, ale wciąż ma problemy przy serwisie. Znów podwójny błąd serwisowy Słowaczki i odrobione straty przez Polkę.

• 3:6, 3:2 Radwańska wygrała gema do zera! Miała przy tym trochę szczęścia, bo w decydującej akcji pomogła jej siatka.

• 3:6, 3:1 Tym razem to Cibulkova zagrała dropszota z lobem, po czym zebrała zasłużoną burzę oklasków. Choć po chwili popełniła już piąty w tym meczu podwójny błąd serwisowy, to wygrała gema, gdyż Radwańska dwukrotnie zagrała w siatkę. To pierwszy gem wygrany przez Cibulkovą przy jej serwisie!

• 3:6, 2:1 To dwunasty gem i jedenaste przełamanie! Do tej pory tylko raz jednej z tenisistek udało się wygrać swoje podanie - Radwańskiej w szóstym gemie pierwszego seta.

• 3:6, 1:1 Słowaczce zdarza się trafić, ale nie wystarczająco często. Przegrywała już 15-40, ale wówczas dwa razy zaatakowała skutecznie, z czego raz po prezencie od Radwańskiej. Polka wygrała jednak gema, świetnie uderzając pod linię boczną po dropszocie rywalki.

• 3:6, 1:0 Cibulkovej udało się przełamać Radwańską na początek drugiego seta. Widać, że Słowaczka jest poddenerwowana i będzie się starała przejąć inicjatywę w drugiej partii. Czy uda jej się po raz pierwszy w tym meczu wygrać swój serwis?

• PILNE

3:6 Po efektownej wymianie Radwańska zagrała świetnego loba i zrobiło się 0-30. Po chwili Polka miała trzy setbole: pierwszy zagrała w siatkę, ale przy drugim pomyliła się Cibulkova i Radwańska wygrała pierwszego seta.

• 3:5 Cibulkova posłuchała trenera. Zagrała dropszota, zaczęła trochę efektywniej biegać, a gema skończyła świetnym returnem. Odrobiła stratę jednego przełamania i serwuje.

• 2:5 Wiatr jest naprawdę potężny. Widać to, gdy kamery pokazują otaczające kort palmy. Wiatr niemal wyrywa też parasol z rąk chłopców stojących nad zawodniczkami w czasie przerw.

• 2:5 Cibulkova krzyczy, uderza silnie, ale zbyt jednostajnie, nie może zepchnąć Polki do obrony i zmusić do popełnienia błędu. Polka wygrała trzeci gem z rzędu i jest bliska zakończenia seta. Rywalka zaprosiła na kort trenera.

• PILNE

2:4 W końcu! Po pół godziny gry w końcu Radwańska wygrała swoje podanie! Polka raz chciała zagrać w róg kortu, ale wiatr jej uniemożliwił precyzyjne zagranie. Zaczęła więc grać uważniej i skuteczniej. Oby tak dalej.

• 2:3 Tym razem dobry dropszot ze strony Radwańskiej i po kolejnym aucie Cibulkovej Polka prowadziła 40-15. Kolejny wyraźny aut Słowaczki, piąte przełamanie z rzędu...

• 2:2 Radwańska w końcu ruszyła do siatki, ale Słowaczka świetnie ją skontrowała. Znów przełamanie i znów remis.

• 1:2 Trzeci gem i trzecie przełamie. Wiatr utrudnia grę, dużo błędów z obu stron.

• 1:1 Cibulkova prowadzi 40-30, ale gem został na chwilę przerwany, bo odpadła płachta reklamowa z logo WTA, zawieszona na bocznej części siatki.

• 1:1 Radwańskiej także przeszkadza przy serwisie dość silny dziś w Miami wiatr. Przy stanie 15-30 Cibukova zagrała znakomitego dropszota tuż za siatkę, a po chwili skończyła gema atomowym atakiem przy siatce. Wyrównanie w I secie.

• 0:1 Cibulkova miała pierwszą piłkę na skończenie gema, ale popełniła podwójny błąd serwisowy. Po chwili kolejny i Polka wychodzi na prowadzenie przełamując podanie rywalki!

• 0:0 Cibulkova robi to co umie najlepiej, czyli mocno atakuje z forhendu. Słowaczka szuka wygrywających uderzeń, ale popełnia błędy, wyrzucając piłkę w aut. Zrobiło się 15-40, ale tu Cibulkova się skoncentrowała i obroniła oba break-pointy. Kolejną wymianę wygrała, choć leżała już na korcie. Później jednak znów zagrała w aut. Trwa gra na przewagi.

• 0:0 Jako pierwsza serwuje Cibulkova.

• Obie tenisistki rozgrzewają się. Zwyciężczyni w półfinale zmierzy się z Chinką Na Li (WTA 2) lub Dunką Karoliną Woźniacką (WTA 18).

• W Miami 25 stopni Celsjusza i dość wietrznie.

• Radwańska zagra z Cibulkovą po raz ósmy. Pierwsze trzy mecze w latach 2006-08 wygrała Polka, ale w czterech ostatnich meczów było 2:2. W ostatnim, w półfinale tegorocznego Australian Open, Cibulkova wygrała 6:1, 6:2.

• Tym razem mecz Radwańskiej można obejrzeć w TVP Sport.

WTA Miami. Radwańska gra z Cibulkovą. Tym razem w telewizji

W środę około godziny 18 Agnieszka Radwańska zagra o swój trzeci z rzędu półfinał turnieju WTA w Miami. Jej rywalką będzie Słowaczka Dominika Cibulkova, a mecz ten - w przeciwieństwie do poniedziałkowego boju o ćwierćfinał - będzie można zobaczyć w telewizji. Transmisja w TVP Sport.pl, Relacja Na Żywo na Sport.pl. oraz w aplikacji Sport.pl Live na smartfony.

• Według Adama Romera minimalną faworytką jest Radwańska, choć bukmacherzy więcej szans dają Cibulkovej (kurs na jej zwycięstwo wynosi 1,8, a na Radwańską 2,0).

• Na głównym korcie w Miami zakończył się już ćwierćfinał debla, więc mecz Radwańskiej powinien zacząć się bez większego opóźnienia, zapewne wkrótce po godzinie 18.