WTA w Kuala Lumpur. Radwańska w kolejnej rundzie w deszczowej Malezji

2 : 0
Relacja
Szczegóły
Komentarze
Tabela
Od?wie?
29
Agnieszka Radwańska, która w ubiegłym tygodniu awansowała na najwyższe w karierze piąte miejsce rankingu WTA dzięki zwycięstwu w Dubaju, zapewniła sobie w czwartek pierwsze zwycięstwo w BMW Malaysian Open. Polka pokonała Akgul Amanmuradovą 6:2, 6:4.

Po wznowieniu meczu w czwartek Radwańska była bardzo zmotywowana, by możliwie najszybciej zakończyć mecz z uzbekistańską tenisistka. W kolejnej rundzie (w czwartek) Polka zagra z Czeszką Karoliną Pliskową, a zwyciężczyni tego meczu spotka się w ćwierćfinale z Su-Wei Hsieh z Tajwanu.

W środę dokończono tylko dwa mecze. Oprócz Hsieh do ćwierćfinału przedarła się również Petra Martić z Chorwacji. Finału turnieju z Malezji zaplanowano na niedzielę.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:


15:30 Agnieszka Radwańska nie ma szczęścia do pogody. Jej mecz z Akgul Amanmuradovą został z powodu silnych opadów deszczu przeniesiony na czwartek. Polka wygrała pierwszego seta 6:2, w drugim było 3:3, ale znów padający deszcz zmusił organizatorów do przełożenia meczu. Tenisistki mają wyjść na kort w czwartek, godzina nie została jeszcze podana.


12:30 W Kuala Lumpur wciąż mocno pada. Nie zanosi się, żeby panie prędko wróciły na kort.


3-3 30-15, deszcz przerywa spotkanie! Ależ piłka na 15:15! Radwańska gania rywalkę od narożnika forhendowego do bekhendowego i nagle posyła skrót tuż za siatkę. Uzbeczka dopada do piłki sadząc wielkie susy i w ostatniej chwili mija Radwańską po przekątnej. W geście triumfu unosi ręce do góry, a brawami nagrodzona zostaje nawet przez Polkę. Chwilę później arbiter z powodu opadów deszczu przerywa spotkanie. Tenisistki opatulone ręcznikami opuściły kort.


3-3 Festiwal błędów Amanmuradovej, która podsumowuje przegrany do 15 gem bezradnym machnięciem ręką. Większość pomyłek wynika ze złego ustawiania się do kolejnych piłek 190 centymetrowej Uzbeczki.


2-3 Radwańska znów miała break pointa, ale tym razem go nie wykorzystała. Amanmuradova w porę zaserwowała szóstego dziś asa, a następnie wygrała gema.


2-2 Wyraźnie podłamana zakończeniem poprzedniego gema Amanmuradova w kolejnym nie zdobywa nawet punktu. Polka odrobiła straty.


1-2 Kapitalna pogoń Agnieszki! Rywalka prowadziła przy swoim serwisie 40:00, ale Polka nie poddała się i zagrała m.in. dwa kapitalne, kończące returny. Przy pierwszym break poincie Uzbeczka wpakowała piłkę w siatkę. Zawodniczka sklasyfikowana poza czołową setką rankingu może żałować niewykorzystanej szansy.


0-2 Amanmuradova po raz pierwszy przełamuje Radwańską! Polka popełniła podwójny błąd serwisowy, do którego dodała dwie piłki wyrzucone za linię końcową. Uzbeczka była agresywna na returnie, unikała bekhendu i uderzała piłki lepszym forhendem. Udało się co prawda obronić pierwszy break point asem, ale kolejną piłkę forhendowym uderzeniem wygrała Uzbeczka.


0-1 Amanmuradova w przerwie między setami opuściła kort. Po powrocie trafiła pierwszym serwisem cztery razy na pięć prób i objęła prowadzenie. Jedyny punkt Radwańska zdobyła bekhendowym skrótem, do którego rywalka nawet nie zdążyła ruszyć.


I set:


6-2 Radwańska wciąż zbyt dokładna dla rywalki. Bekhend po linii przez najwyższą siatkę i forhend po krosie - oba te uderzenia dały jej bezpośrednio wygrane punkty. Polka obejmuje prowadzenie w setach.


5-2 Amanmuradova traci kolejnego gema. Uzbeczka rzadko trafiała pierwszym podaniem, co stworzyło Polsce liczne okazje do przejęcia inicjatywy w wymianach. 118 zawodniczka rankingu WTA coraz cześciej nie nadąża za piłkami posyłanymi przez Agnieszkę. Amanmuradova zakończyła gema błędem bekhendowym.


4-2 Kolejne utrzymanie do 15. Radwańska najpierw posyła asa wprost w linię środkową, a następnie kończy gema forhendem po przekątnej, przy którym niemal dotknęła kolanami kortu.


3-2 Uzbeczka zaskoczyła Agnieszkę w tym gemie grą kątową i finezyjnymi zagraniami. Polka co prawda popisała się świetnym returnem w linię i doprowadziła do gry na przewagi, ale rywalka zdołała utrzymać serwis.


3-1 Radwańska traci jeden punkt w swoim gemie serwisowym. Cały czas mecz toczy się pod jej dyktando.


2-1 Amanmuradova utrzymuje swój serwis do 15 kończąc gema drugim w tym meczu asem. Polka cały czas prowadzi z przewagą przełamania.


2-0 Radwańska utrzymuje serwis do zera. Rywalka ślamazarnie porusza się po korcie i popełnia bardzo wiele błędów. Pomimo świetnych warunków fizycznych nie dysponuje atomowym uderzeniem z głębi kortu. Z bekhendu najczęściej odgrywa slajsem - zaprasza tym samym Radwańską do ataku.


1-0 Radwańska rozpoczyna od przełamania. Polka stara się urozmaicać grę skrótami i grać tak, aby rywalka szybko straciła siły. Amanmuradova popełniła także kilka niewymuszonych błędów.


0-0 Jako pierwsza serwuje mierząca 190 centymetrów reprezentantka Uzbekistanu.


10:45 Tenisistki są już na korcie centralnym. Trwa rozgrzewka.


10:40 Petra Martić wygrała 6:2 3:6 6:0. Agnieszka Radwańska powinna pojawić się na korcie około godziny 11. Oczywiście pod warunkiem, że znów się nie rozpada...


10:00 W meczu Chorwatki z Japonką jest 1-1 w setach (6:2 3:6). Od meczu Agnieszki Radwańskiej z Akgul Amanmuradovą dzieli nas więc jeszcze jedna partia.


9:25 Martić i Nara wznowiły grę. Chorwatka prowadzi 5:2 w pierwszym secie. Miejmy nadzieję, że zła pogoda nie będzie już odgrywała na kortach w Kuala Lumpur głównej roli.


9:00 Deszcz nie ustaje. Cały czas Chorwatka i Japonka nie wróciły na kort. Dopiero po zakończeniu ich meczu swój rozpoczną Radwańska i Amanmuradova.


8:00 Prognozy są mało optymistyczne - przewidują opady do końca tygodnia. Jeżeli pogoda się nie zmieni, turniejowi może grozić odwołanie. W takim wypadku suma punktów i nagród podzielona byłaby między zawodniczki, które pozostały w turnieju.


7:30 Gdy nastąpi poprawa pogody, swój mecz na korcie centralnym muszą dokończyć Petra Martić i Kurumi Nara. Mecz przerwano przy prowadzeniu Chorwatki 4:1 w I secie. Po jego zakończeniu, na korcie będzie mogła pojawić się Agnieszka Radwańska.


7:15 W Malezji ponownie grę utrudnia deszcz. Z tego samego powodu Radwańska i Amanmuradova nie rozegrały swojego meczu także we wtorek.


Przed meczem:
Rywalka Radwańskiej to jedna z najwyższych zawodniczek w Tourze. Mierząca 190cm Amanmuradova gra także zazwyczaj w bardzo charakterystycznym stroju - koszykarskich spodenkach i luźnych koszulkach.


Informacje
WTA Kuala Lumpur - I runda singla
Czwartek 01.03.2012 godzina 05:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
A.Radwańska
6
6
2
A.Amanmuradowa
2
4
0
Komentarze (6)
WTA w Kuala Lumpur. Radwańska w kolejnej rundzie w deszczowej Malezji
Zaloguj się
 • Gość: stempel

  Oceniono 3 razy 1

  Oglądam ten mecz w Internecie. To coś, Amanmuradova, w ogóle nie wygląda na kobietę!!!

 • pulls

  0

  w1ktorchmia.blox.pl/2012/03/Malezja.html

 • Gość: Mars

  Oceniono 4 razy -4

  I to tyle co mogła pokazać Radwańska w tym turnieju . Czeszka upokorzy ta zadufaną w sobie tenisistkę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia