Turniej w Dausze - pewny awans Radwańskiej do 3. rundy

2 : 0
Komentarze
Od?wie?
22
Mecz od początku miał bardzo jednostronny przebieg i w kolejnych gemach Polka udowadniała swoja wyższość, co chwila przełamując rywalkę. W pierwszym secie Radwańska oddała Brytyjce tylko jednego gema.

W drugiej partii do stanu 5:0 Polka dalej kontynuowała egzekucję Anne Keothavong, która poderwała się jeszcze do walki wygrywając dwa gemy z rzędu. Radwańska szybko opanowała jednak nerwy i ostatecznie to ona cieszy się z awansu do kolejnej rundy.

Wygrana dała Polce premię w wysokości 22 tysięcy dolarów. W 1/8 finału spotka się ze zwyciężczynią meczu między Niemką Julią Goerges (nr 16.) i Amerykanką Varvarą Lepchenko. Polska tenisistka jako rozstawiona z numerem czwartym miała wcześniej wolny los.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

14:45 6:2 - Koniec meczu! Mimo, że Radwańska grała coraz mniej pewnie, a Brytyjka wyraźnie uwierzyła że może jeszcze odmienić losy meczu, to po walce na przewagi ostatecznie dwa błędy popełnia rywalka i gem dla Polki

14:37 5:2 - Czyżby Keothavong złapała wiatr w żagle? Wygrała cztery piłki z rzędu i zalicza już drugiego gema w tym secie!

14:34 5:1 - A jednak niespodzianka!! Brytyjka przełamuje Polkę, którą wcześniej ładnie przegoniła po korcie.

14:28 5:0 - I znów przełamanie w wykonaniu Radwańskiej - Brytyjka jest bezsilna, przegrywa do 15 i pozostał już tylko jeden gem tego meczu

14:26 4:0 - kolejny gem dla Polki, coraz bliżej zakończenie tego jednostronnego widowiska

14:22 3:0 - Keothavong już była przekonana, że wygrała gema posyłając asa, ale Radwańska sprawdziła i okazało się, że Brytyjka minimalnie chybiła. Ostatecznie wygrywa Polka, co może znacznie podłamać rywalkę

14:15 2:0 - Kolejny gem dla Polki, tym razem przy własnym serwisie. Keothavong wyraźnie brakuje jakichkolwiek argumentów, by przeciwstawić się Radwańskiej

14:12 1:0 - drugiego seta pewnie rozpoczyna Radwańska! Przełamanie do zera i Brytyjka chyba powoli zaczyna już tracić nadzieję

I set:

14:07 6:1 - Set dla Radwańskiej!! Polka wygrała do 30 i jest już w połowie drogi do 3. rundy

14:03 5:1 - A jednak Keothavong udało się wygrać gema! Poprawiła zagrywkę i przyniosło to efekty - zwyciężyła po walce na przewagi

13:58 5:0 - Egzekucja Brytyjki trwa nadal - Radwańska wygrywa do zera punktując bezlitośnie popełniającą masę niewymuszonych błędów Keothavong

13:55 4:0 - Rywalka postawiła się wygrywając dwie wymiany, po czym mogła wyjść na prowadzenie, ale Radwańska zażądała challenge'u i miała rację. Po walce na przewagi gem ostatecznie dla Polki

13:47 3:0 - błyskawiczne tempo narzuciła Radwańska, rywalka wyraźnie go nie wytrzymuje i przegrywa 15 punktów z rzędu

13:45 2:0 - Brytyjka przełamana już przy pierwszej okazji. Radwańska wygrywa drugiego gema

13:43 1:0 - Pierwszy gem już dla Polki - łatwe i pewne wyjście na prowadzenie Radwańskiej

13:41 0:0 - Rozpoczęły! Jako pierwsza serwuje Polka jednak pierwsza piłka dla rywalki

13:37 W oczekiwaniu na początek meczu, wróćmy pamięcią do styczniowego Wielkiego Szlema, którego Radwańska zakończyła na fazie ćwierćfinałowej:

Inna strona tenisa - najlepsze zdjęcia z Australian Open [GALERIA] »

13:33 Obie tenisistki pojawiły się już na korcie, za chwilę rozpoczną rozgrzewkę. W Dausze piękna pogoda, świeci słońce, a my zamiast patrzeć przez okno możemy włączyć Eurosport, gdzie trwa właśnie transmisja z Kataru

Przed meczem:

Tylko 100 pkt dzieli Polkę od piątego miejsca na świecie. - Nie myślę o rankingach, ale fajnie byłoby w tym roku znów awansować - mówi przed pierwszym meczem w turnieju.

Rozstawiona z czwórką Polka zmierzy się z Brytyjką Anne Koethavong (WTA 89). Polka, podobnie jak inne najwyżej rozstawione, ma w I rundzie wolny los i ostatnie dni spędziła na spotkaniach ze sponsorami, oficjalnych kolacjach i pozowaniu do zdjęć z szejkami.