Turniej WTA w Pekinie. Radwańska pokonała Pennettę i zagra w finale

0 : 2
Relacja
Szczegóły
Komentarze
Tabela
Od?wie?
23
Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:


4:6: Włoszka wyrzuca dwie ostatnie piłki w aut! Radwańska w finale turnieju w Pekinie, gdzie zmierzy się z Andreą Petković. To jej dziesiąte zwycięstwo z rzędu. Wielkie brawa!


4:5: Pennetta gra agresywnie, przez co od czasu do czasu wyrzuca piłki w aut. Kolejny serwis wygrany przez Polkę, teraz czekamy na pierwsze breakpointy, czyli piłki meczowe.


4:4: Włoszka też szybko wygrywa swoje podanie. Szykuje się zacięta końcówka seta.


3:4: Cztery wygrane piłki z rzędu. Taki gem był potrzebny Polce.


3:3: Gorszy okres Radwańskiej, jakby nie miała pomysłu na grę, zatraciła gdzieś swój spryt i zadziorność. Teraz trzeba wygrać serwis.


2:3: Tym razem to Pennetta trafiała wszystko co się da i przełamała naszą tenisistkę.


1:3: Jest przełamanie. Agnieszka goni rywalkę po korcie i świetnie się broni w trudnych sytuacjach. Oby tak dalej!


1:2: Skończyły się łatwe gemy serwisowe Polki. Na szczęście krakowianka nie "wysiada" w końcówkach, dobrze serwuje i wygrywa punkty, które trzeba wygrać. Tomasz Wiktorowski bije brawo.


1:1: Pierwszy punkt dla Radwańskiej, potem wygrywała już tylko Włoszka.


0:1: Znowu twarda walka przy serwisie Polki. Doskonałym dowodem na pewność Radwańskiej był obroniony pięknym dropszotem breakpoint.


I set:


2:6: Kolejne przełamanie Włoszki i po 38 minutach gry Polka wygrywa pierwszego seta. Na razie Radwańska gra bardzo pewnie i kontroluje sytuację. Jej rywalka nie może znaleźć rytmu gry - nie wchodzą bekhendy po linii, którymi wczoraj wykańczała Woźniacką, zawodzą też returny.


5:2: Jak dotąd najdłuższy i najtrudniejszy gem meczu, na szczęście wygrany przez Polkę. Pennetta zaczyna trafiać pod końcową linię mocne piłki i coraz lepiej radzi sobie w obronie. Żeby przełamać Radwańską jeszcze nie starczyło.


2:4: Pennetta wygrywa pierwszy w tym meczu gem serwisowy. Radwańska miała breakpointa - nie udało się.


1:4: Czwarty gem z rzędu dla Polki. Pennetta ma już 8 niewymuszonych błędów. Polka się nie myli, gra przez środek kortu, dostarcza piłkę i pozwala rywalce ryzykować. Ostatni punkt zdobyła bardzo szczęśliwie - piłka prześlizgnęła się po siatce.


1:3: Drugie przełamanie Agnieszki. Polka miała dwa breakpointy przy stanie 15:40, ale rywalka doprowadziła do równowagi. Radwańska była jednak bezwzględna i nie dała szans rywalce w końcówce. Włoszka wygląda na lekko zdenerwowaną.


1:2: Gem serwisowy wygrany do 0. Włoszka pracuje, dużo biega, ale w ostatniej fazie akcji popełnia błędy. Przed chwilą wyrzuciła prosty wolej w aut.


1:1: I już wygląda to dużo lepiej. Radwańska grała bezpieczniej, nie wyrzucała piłek w aut. Rywalka zaserwowała jednego asa - mimo to, przegrała gema do 15.


1:0: Zaczyna się źle - Radwańska traci swój serwis. Co gorsza w pierwszym gemie popełniła już 3 niewymuszone błędy, a przypomnijmy, że w ostatnich spotkaniach ta statystyka wyglądała bardzo dobrze (8-12 błędów na mecz!). Ostatni punkt Polka przegrała na własne życzenie. Opanować nerwy!


10:32 Zaczynamy mecz!


Obie panie są już na korcie. Trwa rozgrzewka.


Przed meczem: Radwańska ostatni raz przegrała 30 sierpnia w drugiej rundzie US Open z Niemką polskiego pochodzenia Angeliką Kerber. Po blisko miesięcznej przerwie wyruszyła do Azji, gdzie jak dotąd nie zeszła z kortu pokonana. Przed tygodniem wygrała turniej w Tokio, zwyciężając w pięciu spotkaniach, w Pekinie oprócz Ivanović wyeliminowała Szwedkę Sofię Arvidsson i Chinkę Jie Zheng.

W półfinale spotka się z Flavią Pennettą. Włoszka wyeliminowała w piątek Dunkę polskiego pochodzenia Karolinę Woźniacką. To dobra wiadomość dla Radwańskiej, bo mimo serdecznej przyjaźni łączącej Radwańską i Woźniacką na korcie między nimi sentymentów nigdy nie było. Z pięciu do tej pory rozegranych między nimi meczów w czterech lepsza była tenisistka numer 1 w rankingu WTA. A z Pennettą krakowianka ma bilans dodatni 2-1, ostatni raz wygrała z nią w 2010 roku w Dubaju.


Informacje
WTA Pekin - Półfinał singla
Sobota 08.10.2011 godzina 10:40
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
F.Pennetta
2
4
0
A.Radwańska
6
6
2
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia