Roland Garros. Łukasz Kubot w turnieju głównym

2 : 1
Komentarze
Od?wie?
31
Pierwszy set spotkania trzeciej rundy eliminacji wcale nie wskazywał na to, że Polak awansuje do turnieju głównego. Łukasz Kubot, który rundę wcześniej wygrał z Brazylijczykiem Julio Silvą, w mecz z Niemcem nie wszedł najlepiej. Dał się przełamać Greulowi przy swoim pierwszym podaniu. Potem już było tylko gorzej

Drugi set zaczął się podobnie. Polak dość szybko przegrał gema otwarcia drugiej partii. Wydawało się, że Kubot jest już jedną nogą poza paryską imprezą. Nasz najwyżej notowany w grze pojedynczej zawodnik natychmiast jednak odrobił straty, a przełamując podanie rywala w dwunastym gemie, doprowadził do seta trzeciego.

W decydującej partii Kubot nie dał już Greulowi żadnych szans wygrywając 6:1. Spotkanie trwało dwie godziny i 16 minut.

W dwóch wcześniejszych meczach Polak pokonał Kanadyjczyka Petera Polansky'ego i Brazylijczyka Julio Silvę.

Wynik III rundy eliminacji:

Łukasz Kubot (Polska, 11) ? Simon Greul (Niemcy, 27) 2:6 7:5 6:1

III set

6:1Co prawda Niemiec bronił się dzielnie, doprowadził nawet do stanu 40:40, ale ostatni gem dla Łukasza Kubota. Polak w turniej głównym!

5:1 Kubot przełamuje po raz drugi i jest o krok, a dokładniej o jeden gem od awansu do turnieju głównego French Open. Serwuje Polak.

4:1 Chyba mieliśmy rację. Kubot wygrywa do 30 swoje podanie. Mecz trwa już 2 godziny. Co ciekawe, to Niemiec serwuje lepiej. Do tej pory zanotował na swoim koncie 5 asów, nie popełnił też żadnego niewymuszonego błędu. Polak zdobył punkty serwując tylko trzykrotnie, popełnił też 7 błędów.

3:1 Kubot przełamał! Czyżby początek końca Greula?

2:1 Cóż za gem! Dreszczowiec! Kubot przy swoim podaniu prowadził 40 zero. Niemiec doprowadził jednak do przewagi. Polak obronił decydująca piłkę i po bardzo długiej wymianie doprowadził najpierw do przewagi i wygrał!

1:1 Zapowiada się kolejne emocjonujące starcie. Kolejny remis.

1:0 Najdłuższa wymiana w tym meczu. Polak ze starcia wychodzi zwycięsko, wybronił nawet jedną przewagę. Brawo!

II set

7:5 Polak zwycięża seta. Bardzo zacięta walka, zupełne przeciwieństwo pierwszej części tego meczu. Niecierpliwie czekamy na kolejnego seta.

6:5 Kubot ekspres po raz drugi. Polak prowadzi. Podanie Niemca.

5:5 Przez moment wydawało się, że Kubot ma Greula w garści. Przez moment. Kolejny remis w tym secie.

5:4 Kubot w ekspresowym tempie wygrywa swoje podanie.

4:4Niemiec stawia twarde warunki. Wygrywa tego gema do 15. Jak tak dalej pójdzie, to panowie spędzą na korcie cały dzień.

4:3 Łukasz Kubot po zaciętym gemie wygrywa swój serwis. Teraz zagrywał będzie Greul. Ciekawostka na marginesie. Do tej pory Niemiec zdobył serwem zdobywał punkty cztery razy. Nasz reprezentant jest o jednego asa gorszy.

3:3 Niemiec znowu doprowadza do remisu w drugim secie. Tanio skóry nie sprzeda. Ciekawe, który z tenisistów pierwszy przełamie.

3:2Nie bez problemów Kubot wygrywa swoje podanie. Serwuje Greul.

2:2 Bardzo długi gem. Najpierw remis po 30, później prowadzenie Kubota i znowu remis. Kubot broni pierwszą przewagę. Drugi raz już nie ma tyle szczęścia. Greul wyrównuje stan rywalizacji w drugim secie.

2:1 No i Polak prowadzi w tym secie. Na razie skromnie, nie zapeszajmy.

1:1 Niespodzianka! Kubot przełamuje. Historia podobna jak poprzednim gemie, tylko że tym razem prowadził Niemiec.

0:1 To zdecydowanie nie jest dzień Łukasza Kubota. Polak przegrał pierwszą wymianę drugiego seta przy swoim serwie. Od prowadzenia 30:0 do zwycięstwa Greula.

I set

2:6 Niemiec nie pozostawia wątpliwości, kto jest lepszy na korcie. W pół godziny gładko rozprawia się w pierwszym secie z Kubotem.

2:5 Niemiec drugi raz przełamuje Polaka. Wygrywa wymianę do 30.

2:4 Nie tym razem. Niemiec serwuje bardzo dobrze, zdobywa asa i nie daje Polakowi szans. Kubot wygrywa tylko jedną wymianę.

2:3 Mamy pierwszego asa serwisowego w wykonaniu Łukasza Kubota. Polak do 15 zwycięża wymianę. Czas na przełamanie?

1:3 Polak obronił dwie piłki, uległ dopiero przy trzeciej. Niemiec gra póki co bezbłędnie. Kubot zdążył popełnić już dwa niewymuszone błędy i stracić punkty złym serwisem.

1:2 Niemiec wygrał dwa pierwsze sety, przełamując Polaka. Greul serwuje, póki co prowadzi 40:0.

Panowie jeszcze nie rozpoczęli meczu, póki co trwa rozgrzewka.

Przed meczem:

Greul w ostatnim notowaniu rankingu światowego został sklasyfikowany na 135. miejscu, a Polak 19 lokat wyżej. Do tej pory spotkali się dwukrotnie w challengerach i bilans ich pojedynków jest remisowy.

Spotkanie drugiej rundy z Brazylijczykiem Julio Silvą Łukasz Kubot wygrał 6:4, 6:1.

Polak podczas turnieju ATP w Rzymie miał okazję zmierzyć się z niepokonanym od 38 spotkań Novakiem Djokovicem. Kubot świetnej passy Serbowi nie przerwał, za to urwał mu trzy gemy. Djoković wygrał najpierw emocjonujący półfinał z Murray'em, a w finale pokonał Rafaela Nadala.