WTA Rzym. Agnieszka Radwańska przegrała w 2. rundzie

Komentarze
Od?wie?
32
Polka, jako rozstawiona z ósemką, rozpoczęła grę od razu od drugiej rundy, gdzie trafiła na Jelenę Wiesninę.

Początek meczu nie zapowiadał kłopotów. Radwańska wygrała seta 6:3 i można było zacząć myśleć już o kolejnej rundzie. Nic bardziej mylnego.

Następny set przyniósł nie tylko znacznie słabszą grę, ale również - a może przede wszystkim - początek problemów z kręgosłupem, które były właśnie powodem znacznie słabszej dyspozycji Radwańskiej. Od tego czasu Polka coraz częściej wzywała fizjoterapeutkę, wyglądała na coraz bardziej zrezygnowaną, a pod koniec przestała angażować się w grę.

W rezultacie pożegnała się z turniejem już w drugiej rundzie, po swoim pierwszym meczu. Vesnina, która także trochę się poobijała podczas tego spotkania, gra dalej.

15:47 - 1:6 - Vesnina wykorzystała już pierwszą piłkę meczową. Set do 30, mecz do 2.

15:43 - 1:5 - Vesnina znakomicie się obroniła i tym samym wygrała kolejnego gema. Radwańska już nawet nie schyla się do piłek.

15:39 - 1:4 - Leży Vesnina, ale nic się jej raczej nie stało. Za to Radwańska wygląda na zrezygnowaną i pogodzoną z wynikiem.

15:35 - 1:3 - Polka obroniła się dwa razy w grze na przewagi, ale trzecią przewagę Vesnina już wykorzystała. Świetny atak i, niestety, przełamanie.

15:30 No proszę, mamy na korcie już dwie fizjoterapeutki. To chyba mecz typu "last man standing".

15:29 Radwańska znowu prosi o pomoc. Teraz może jej być udzielona tylko podczas tej krótkiej przerwy.

15:28 - 1:2 - bardzo łatwy gem, wygrany przez Vesnię do zera, chociaż nie można powiedzieć, żeby Rosjanka zachwyciła swoją grą. Oby obie wygrywały teraz swoje podania.

15:24 - 1:1 - W końcu, po czterech przegranych gemach serwisowych, Polce udaje się zwyciężyć, wyrównuje stan i chyba można powiedzieć, że swoją postawą tchnęła nową nadzieję w serca kibiców. Ale nie zapeszmy.

15:20 - 0:1 - Radwańska rzeczywiście nie wygląda dobrze. Uderza w aut i oddaje pierwszego gema rywalce.

15:14 Przedłuża się przerwa między drugim a decydującym setem. Agnieszka Radwańska poprosiła o pomoc medyczną, która trwała naprawdę długo. Wygląda na to, że ma spore problemy z kręgosłupem.

III set

15:07 - 2:6 - Radwańska obroniła aż trzy piłki setowe. Czwartej jednak nie dała rady. Set dla Vesniny.

15:03 - 2:5 - Polka jeszcze się odgryza, ale trudno dawać jej jeszcze szanse w tym secie. Tu musi być trzecia rozgrywka.

14:58 - 1:5 - Rosjanka wygrał piątego gema. Jest o krok od wyrównania stanu meczu. O wszystkim zdecyduje więc ostatni set.

14:53 - 1:4 - Gra Polki wyraźnie się posypała. Rosjanka wygrywa swoje podanie do trzydziestu i jest naprawdę blisko wyrównania stanu meczu

14:49 - 1:3 - Vesnina przełamuje Radwańską po raz kolejny! Radwańska gra coraz mniej pewnie

14:46 - 1:2 - Polka przegrywała już 0:40, jednak zdołała zagrać piękny return tuż przy linii. W kolejnej wymianie Rosjanka nie daje jednak szans i wychodzi na prowadzenie dzięki ładnemu asowi

14:43 - 1:1 - i niespodzianka. Przełamuje rywalkę także Vesnina. Wygrywa do 15 i znów mamy remis

14:40 - 1:0 - Do trzydziestu wygrywa Radwańską pierwszą wymianę przy serwie rywalki. Dobry początek drugiego seta

II set

14:26 - 6:3 - Vesnina prowadziła i miała nawet kilka piłek na przełamanie, jednak Radwańskiej udało się skontrować i wygrać ostatecznie pierwszego seta

14:20 - 5:3 - Polka przełamuje rywalkę i po walce na przewagi jest już o krok od wygrania tego seta

14:14 - 4:3 - Radwańska tymczasem szybka kończy swoje podanie i wygrywa do 15

14:11 - 3:3 - Vesnina nie daje się jednak zepchnąć do defensywy i wygrywa swoje podanie po walce na przewagi. Znów remis

14:04 - 3:2 - Kolejna wymiana już zdecydowanie dla Polki. Wygrywa swoje podanie do 15 i wychodzi na prowadzenie po raz pierwszy w tym meczu

14:02 - 2:2 - Radwańska prezentuje coraz lepsze returny, ale Vesnina zaskakuje i zalicza dwa asy z rzędu. W kolejnych wymianach smashuje i trafia w siatkę. Po długiej i wyczerpującej walce na przewagi Polka przełamuje rywalkę

13:50 - 1:2 - Polka w końcu gra pewniej i wygrywa swoje podanie do 30.

13:46 - 0:2 - Radwańska gładko przegrywa drugiego gema do 15. Vesnina kończy asem serwisowym

13:44 - 0:1 - Rosjanka wyrównuje i po przewadze udaje jej się wygrać pierwszego gema. Zaskakujący początek meczu

13:41 - 0:0 - Rozpoczął się już pierwszy gem. Polka od razu gania Vesninę po korcie i wygrywa pierwsze dwie wymiany

Przed meczem:

Agnieszka Radwańska po bardzo dobrym początku roku, w dwóch ostatnich turniejach nie zdołała dojść do finału. O ile porażka w półfinale w Stuttgarcie z Caroline Wozniacki wstydu nie przynosi, to przegrana w Madrycie już w drugiej rundzie na pewno nie była w planach polskiej tenisistki. W trzech setach pokonała ją Słowaczka reprezentująca Australię - Jarmila Gajdosova.