2 : 0
Komentarze
Od?wie?
29
Radwańska nie przestraszyła się bardziej utytułowanej rywalki i przez większa część spotkania grała z nią jak równa z równą. W pierwszym secie odrobiła dwa gemy straty, i przy prowadzeniu 6:5 była o dwie piłki od wygrania seta. Dziewiąta w rankingu WTA Azarenka zachowywała jednak więcej spokoju w kluczowych momentach. Doprowadziła do tie-breaka i wygrała go spokojnie do trzech.

W drugim secie mimo szybkiej straty dwóch gemów Radwańska nadal ambitnie walczyła, i doprowadziła do stanu 3:4. Końcówka znów należała do rywalki, która ostatecznie wygrała w dwóch setach 7:6, 6:3. Kolejną rywalką Azarenki będzie w IV rundzie siostra Urszuli, Agnieszka.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

7:6 (7-3), 6:3 Urszula Radwańska odpada po niezłym meczu z Wiktorią Azarenką. Polka nie ma się czego wstydzić.

7:6 (7-3), 5:3 Niestety, Azarenka szybko wychodzi na prowadzenie 40:15, odrabia przewagę przełamania i serwuje 'na mecz'.

7:6 (7-3), 4:3 Gem do zera, odrobione przełamanie! Czyżby Urszula nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa?

7:6 (7-3), 4:2 Wymiana gem za gem nic Polce nie da. Musi przełamać rywalkę, może teraz? 15:0... 30:0! I 40, trzy piłki na przełamanie dla Radwańskiej!

7:6 (7-3), 3:1 Gem dla Polki, dopiero pierwszy w drugim secie. Chyba najdłuższy gem w meczu. Brawa za ambicje i grę od końca.

7:6 (7-3), 3:0 Radwańska wciąż walczy, ale decydujące piłki padają łupem rywalki. Nawet jeśli Urszula przegra ten mecz, to jej tegoroczny występ w Indian Wells należy ocenić bardzo pozytywnie.

7:6 (7-3), 2:0 Azarenka przełamuje Polkę. To będzie test psychiki młodszej z sióstr, czy jest jeszcze w stanie odwrócić losy meczu?

7:6 (7-3), 1:0 Zaczęło się znów od 30:0 dla Urszuli, ale Polka znów nie wykorzystała tej przewagi...

7:6 (7-3), 0:0 W pierwszym secie Polka nie odstawała od notowanej o ponad 150 pozycji wyżej Azarenki. Wygrała 45 punktów przy 48 rywalki... zadecydowała sama końcówka. Drugiego seta zaczyna Azarenka.

Pierwszy set:

7:6 (7-3) Polka obroniła tylko pierwszą. Szkoda szansy, bo w pierwszym secie zagrała bardzo ambitnie. Czy starczy jej koncentracji na drugą tak dobrą partię?

6:6 (6:2) Cztery kolejne piłki setowe dla Białorusinki.

6:6 (4:1) Niedobrze, Azarenka wychodzi na trzypunktowe prowadzenie, i jest bliska skończenia seta. Pora na jej podanie.

6:6 (2:1) Radwańska nie zdołała wygrać wymiany przy serwisie rywalki.

6:6 Cztery kolejne punkty dla Azarenki. Szkoda tej szansy, pora na tie-break.

5:6 Było już 40:40, ale Polka wytrzymała nerwy w końcówce. Teraz prowadzi 30:0 przy serwisie rywalki!

5:5 Azarenka wygrywa piątego gema. Białorusinka sporo psuje, ma już na koncie trzy podwójne błędy serwisowe, to jest szansa dla Radwańskiej.

4:5 Ha, i kolejny gem dla Radwańskiej! Poprawiła znacznie serwis, zwłaszcza 10 punktów zdobytych po drugim podaniu robi wrażenie.

4:4 Właśnie tak! Przełamanie i po cztery!

4:3 Radwańska wygrała gema serwując, ale to wciąż rywalka ma otwartą drogę do zwycięstwa w pierwszym secie.

4:2 Radwańska podejmuje walkę, Białorusinka musi się sporo napracować, żeby wygrywać kolejne gemy.

3:2 Polka kiepsko serwuje. Tylko 38% pierwszego serwisu trafia w pole. Nawet jak wchodzi, to tylko 25 % akcji po pierwszym serwisie przynosi jej punkt...

2:2 Nieźle! Azarenka kończy gema asem z drugiego serwisu.

1:2 Radwańska opanowała nerwy i wykorzystała swój serwis. Oby tak dalej!

1:1 Urszula już w pierwszym gemie daje się przełamać, ale w kolejnym przełamała serwis utytułowanej rywalki.

Przed meczem:

Urszula Radwańska gra z Wiktorią Azarenką o IV rundę, czyli o wyrównanie swojego najlepszego singlowego osiągnięcia w karierze. Jeśli wygra z faworyzowaną Białorusinka, zagra w kolejnym meczu ze swoją starszą siostrą, która po mękach pokonała Marię Kirilenko.