WTA w Dubaju. Agnieszka Radwańska przegrała z Azarenką, ale awansowała w rankingu WTA

0 : 2
Komentarze
Od?wie?
26
Agnieszka Radwańska zagrała dobry mecz z Azarenką, ale w piątek okazało się za mało. Białorusinka grała w perfekcyjnie. Ofensywnie, wzdłuż linii oraz kombinacyjnie. W pierwszym secie Polkę zdeklasowała. W drugim secie Radwańska zaczęła bardzo dobrze. Prowadziła już 4:2, skutecznie zagrywała, lepiej grała w obronie, ale Azarenka złapała drugi oddech. Wygrała cztery kolejne gemy i w konsekwencji cały mecz. Mimo porażki Polka w poniedziałkowym rankingu WTA awansuje o jedno miejsce - będzie na najwyższej w historii ósmej pozycji.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

4:6 Świetny finisz seta Azarenki. Cztery gemy wygrane z rzędu, perfekcyjna, ofensywna gra i w pełni zasłużenie awansowała do finała.

4:5 Azarenka wygrywa trzeciego gema z rzędu. Brakuje jej jednego punktu do awansu do finału turnieju w Dubaju. Polka po dobrym początku seta, znów gra tak jak w pierwszej partii. Szkoda, bo wydawało się, że szansa na zwycięstwo jeszcze jest.

4:4 Azarenka znów przejmuje inicjatywę. Zaczyna schodzić do siatki, zmusza Radwańską do gry na linii końcowej, a ta sięmyli. Białorusinka przełamuje serwis Polki i wyrównuje stan drugiego seta. Jest o dwa gemy od finału.

4:3 Azarenka zaczyna grać ryzykowniej i przynosi to skutek. Białorusinka gra wzdłuż linii, szeroko, a zarazem precyzyjnie.

4:2 Radwańska utrzymuje przewagę w drugim secie. Polka dobrze gra przy swoim serwisie, lepiej radzi sobie także z odbiorem zagrywki Azarenki.

3:1 Radwańska jest na fali. Polka wygrywa trzeciego gema z rzędu. Azarenka postawiła poprzeczkę wysoko, ale w decydujących zagraniach Radwańska była dokładniejsza.

2:1 Radwańska przełamuje Azarenkę w drugiej próbie. To drugi gem z rzędu wygrany przez Polkę.

1:1 Radwańska znów zaprezentowała dobrą zagrywkę, zmusiła rywalkę do błędów i to się opłaciło. Teraz musi poprawić grę w obronie.

0:1 Drugi set to dalszy ciąg dominacji Azarenki. Radwańska prowadziła już 30:0, ale Białorusinka znów podkręciła tempo gry, szybko odrobiła straty i wygrała kolejnego gema.

16:48 Rozpoczął się drugi set.

3:6 Azarenka wygrywa pierwszego seta. Białorusinka gra perfekcyjnie. Radwańska popełnia błędy, które w tym meczu są zabójcze. Trzykrotnie rywalka przełamała jej serwis.

3:5 Radwańska o krok od porażki w pierwszym secie. Azarenka znów wściekle atakuje, nie odpuszcza żadnej piłki. A Polce zdarza się popełniać banalne błędy w wydawałoby się wygranych sytuacjach.

3:4 Świetny serwis Radwańskiej. Polka zagrywała raz mocno, raz technicznie i dość łatwo wygrała gema. W secie jednak nadal prowadzi rywalka.

2:4 Radwańska popełnia drobne błędy, które przeciwko grającej perfekcyjnie Azarence są zabójcze.

2:3 Azarenka napiera. Białorusinka często wędruje pod siatkę i stamtąd bezbłędnie wykańcza swoje ataki. Radwańska musi szybko znaleźć sposób na rywalkę.

2:2 Radwańska przełamuje Azarenkę. Polka skuteczniej grała w długich wymianach, grała kombinacyjnie i wyrównała stan gema.

1:2 Azarenka przełamuje serwis Radwańskiej. Białorusinka przejęła inicjatywę, grała ofensywniej i skuteczniej. Polka nie była w stanie na ten atak odpowiedzieć

1:1 Radwańska była bliska przełamania podania Azarenki. Białorusinka odparła atak Polki, wygrrała trzy piłki z rzędu i zdobyła gema.

1:0 Agnieszka Radwańska wygrywa pierwszy gem przy swoim podaniu. Polka była już w tarapatach, przegrywała 30:40, Azarenka była blisko przełamania już na początku meczu, ale końcówka gema należała do Radwańskiej, która przestała się mylić.

16:00 Tenisistki już na korcie. Za chwilę początek meczu.

15:50 Mecz ma rozpocząć się o godz. 16. Bez względu na jego wynik Agnieszka Radwańska w poniedziałkowym rankingu WTA awansuje na najwyższe miejsce w karierze. W poniedziałek będzie ósmą tenisistką świata.

PRZED MECZEM:

W finale na zwyciężczynię pojedynku Radwańska - Azarenka czeka już Venus Williams, która w swoim półfinale wygrała z Shahar Peer z Izraela 6:1, 6:4. To drugi z rzędu finał Amerykanki.

Agnieszka Radwańska wygrała w czwartek w ćwierćfinale z rosyjską tenisistką Reginą Kulikową 3:6, 6:4, 6:3. Jej rywalka pokonała Rosjankę Wierę Zwonariewą 6:1, 6:3.