ATP Costa de Sauipe. Łukasz Kubot pokonał Andriejewa i jest w finale

Komentarze
Od?wie?
26
Za awans do finału Łukasz Kubot otrzyma 39,780 dolarów i 150 punktow do rankingu ATP. Oznacza to, że Polak przesunie się z zajmowanego obecnie 56. miejsca o około dziesięć pozycji.
W finale rywalem Kubota bedzie 22. rakieta świata, rozstawiony z numerem pierwszym Hiszpan Juan Carlos Ferrero lub doświadczony Brazylijczyk Ricardo Mello.
To będzie drugi finał Kubota w singlu w imprezie rangi ATP. Poprzednim razem Polak przegrał w maju 2009 roku w Belgradzie z Novakiem Djokoviciem.
W Costa de Sauipe Kubot gra też debla. W parze z Oliverem Marachem zagra w półfinale przeciwko Marcosowi Danielowi i Thomazowi Bellucciemu z Brazylii.

2:6, 6:2, 6:4 Kubot wygrywa i jest w finale! Coś niesamowitego! To dsrugi w karierze awans Łukasza Kubota do finału turnieju rangi ATP.

2:6, 6:2, 5:4 Dwie piłki meczowe dla Kubota przy serwisie Andriejewa!

2:6, 6:2, 5:4 Trwa wyrównana walka, przypominająca sytuację z początku drugiego seta. Polak ma gem przewagi, ale teraz będzie serwował Rosjanin.

2:6, 6:2, 4:3 I tak się właśnie stało! Kubot wyszedł na prowadzenie 40-0 i po chwili wyrównał stan seta na 3:3. Polak walczy z niesamowitą determinacją i prowadzi już 4:3. W całym meczu zaserwoał już osiem saów, trzy w trzecim secie.

2:6, 6:2, 2:3 Rosjanin prowadzi i serwuje. Kubot musi się zmobilizować i wygrać gema przy serwisie Andrejewa, może teraz?

2:6, 6:2, 1:2 Niestety, Kubot przegrał nie tylko drugiego geam, ale także trzeciego, przy swoim serwisie. Nie zdarzyło mu się to ani razu w drugim secie. Polak jest mocno zmęczony...

2:6, 6:2, 1:0Pierwszy gem dla Kubota. niezmordowany Polak wciąż ma siłę zagrywac asy serwisowe!

2:6, 6:2 Zupełnie inny obraz gry oglądaliśmy w drugim secie. Polak serwował z wysoka skutecznością i siłą (trzy asy). Ani razu nie dął rywalowi okazji do wygrania gema przy swoim serwisie a sam wygrał dwa przy serwisie Andrejewa. O wszystkim zadecyduje trzeci set. Czy Polakowi wystarczy sił?

2:6, 4:2 I jest przełamanie! Kubot po wygraniu swojego serwisu po raz pierwszy w meczu wygrał gema przy serwisie Andrejewa. Polak jest na dobrej drodze do wygrania drugiego seta.

2:6, 2:2 Wciąż trwa walka gem za gem. Jeszcze żaden z zawodników nie miał okazji na przełamanie serwisu rywala.

2:6, 1:1 Kubot przystąpił do drugiego seta jakby z nową energią. Gra precyzyjniej i cierpliwiej.

2:6 Po niespełna 30. minutach Kubot przegrywa pierwszego seta 2:6. Polak jest słabszy fizycznie, próbuje szybko konczyć wymiany, ale ryzykowna gra przynosi mu więcej błędów niż punktów.

2:5 Gem dla Andriejewa, gem dla Kubota. To już ostatni moment dla Polaka na przedłużenie pierwszego seta.

1:4 Po Kubocie widać zmęczenie całym tygodniem, a zwłaszcza czwartkiem, kiedy rozegrał aż trzy spotkania. Gdy Polakowi wchodzi serwis, jest dobrze. Gorzej, gdy serwis jest słabszy... 4:1 dla Andrejewa i serwuje Rosjanin.

1:3 Kubot prowadził już 40-15 przy serwisie rywala, ale świetne zagranie i as serwisowy wybawiły Andrejewa z opresji. Szkoda zmarnowanej sznsy.

1:2 Żle. Kubot nieźle zaczął gema, zaserwował drugiego asa. Potem jednak w poczynania Polaka wkradł się chaos, zbyt szybko chciał kończyć wymiany, i Andrejew to wykorzystał.

1:1 Andrejew też serwuje skutecznie i wygrywa gema.

1:0 Dobry początek Polaka. Kubot ryzykuje przy pierwszym serwisie. Trzy pierwsze były nieudane, ale poprawiał się w drugiej próbie, zdobywając punkty. Za czwartym razem Kubot zaliczył asa z pierwszego serwisu!

22:45 Trwa rozgrzewka. W poniedziałkowym rankingu ATP Kubot będzie już w pierwszej pięćdziesiątce. Za półfinał w Brazylii otrzyma 90. punktów, i mimo straty 32. punktów za zeszłoroczny występ, przesunie się w górę o conajmniej sześć pozycji.

22:39 Zawodnicy są już na korcie. Jako pierwszy serwować będzie Kubot. Za moment początek spotkania.

22:38 To drugi półfinał Kubota w singlu w imprezie rangi ATP. Pierwszy raz Polak grał w półfinale w maju 2009 roku w Belgradzie. Przegrał wówczas dopiero w finale z Novakiem Djokoviciem.

22:37 Z drugiej strony przewaga psychologiczna bedzie po stronie Kubota. Polak zmierzył się z Andriejewem już dwukrotnie. W 2004 roku pokonał go w pierwszej rundzie w Sopocie, a w 2009 roku w 1/8 finału w Belgradzie. Wówczas Rosjanin skreczował przy stanie 3:2 dla Kubota w pierwszym secie.

22:34 Andriejew bedzie znacznie znacznie bardziej wypoczęty. W czwartek zagrał tylko jeden mecz. W ćwierćfinale pokonał 6:1, 6:1 turniejową szóstkę, Pablo Cuevasa (ATP 50) z Urugwaju.

22:30 Czwartek był jednym z najbardziej niesamowitych dni w całej karierze Łukasza Kubota. wygrał dwa mecze w singlu i jeden w deblu! Najpierw w drugiej rundzie pokonał Alberto Montanesa, potem w ćwierćfinale z łatwością wygrał z Fabio Fogninim, a na koniec dnia w parze z Oliverem Marachem awansował do półfinału debla.

22:28 Mecz powinien się rozpocząć w ciągu dziesięciu minut