WTA 's-Hertogenbosch. Urszula Radwańska przegrała pierwszy w karierze finał

2 : 0
Relacja
Szczegóły
Komentarze
Tabela
Od?wie?
24
Radwańska przegrała pierwszy finał, w jakim brała udział. Pietrowa była bardziej aktywna, częściej atakowała i bardzo dobrze serwowała. Rosjanka zanotowała aż osiem asów i czterokrotnie przełamywała serwis Polki. Mecz trwał godzinę i 23 minuty. Pietrowa, w przeszłości trzecia zawodniczka świata, zdobyła jedenasty tytuł w karierze. Od poniedziałku Urszula Radwańska będzie sklasyfikowana na 54. pozycji, co oznacza poprawę o 10 miejsc i najwyższą lokatę w karierze.


Tak relacjonowaliśmy mecz:


6:3 Pietrowa wygrała podanie do zera. Nerwy puściły Urszuli już po trzech piłkach, kiedy uderzyła ze złością rakietą o kort. Przy pierwszej piłce meczowej Radwańska wyrzuciła piłkę w aut przy forhendzie po linii.


5:3 Pierwszy od dawna gem wygrany przez Ulę do zera. Pietrowa nie przedłużała wymian, "strzelała" returnami. Zobaczymy, czy domknie spotkanie swoim podaniem.


5:2 Było już 0:30, ale Pietrowa bezustannie atakowała. Urszuli udało się raz odsunąć ją od siatki, ale kolejne piłki nie były dla Polki tak udane. Gem zakończył się niewymuszonym błędem z bekhendu.


4:2 Najdłuższy gem tego meczu. Radwańska obroniła trzy break pointy, a okazji na zakończenie gema miała jeszcze więcej. Co ciekawe, przy decydującym punkcie odważną decyzję podjął arbiter, który mimo braku sygnalizacji ze strony liniowego, uznał, że Pietrowa nie trafiła w kort. W międzyczasie Rosjanka dostała także ostrzeżenie za udanie się do swojego krzesełka przed zakończeniem gema.


4:1 Dominacja Pietrowej trwa. Rosjanka wygrała gem "na sucho", kończąc go smeczem. Jest bardziej aktywna od Polki, częściej przechodzi do ataku.


3:1 Radwańska trzeci raz z kolei przegrała gema przy własnym podaniu. Tym razem do 15. Jedyny punkt zdobyła po asie, ale gdy return Pietrowej dwukrotnie wracał tuż pod jej nogi, psuła piłki nerwowymi forhendami.


2:1 Pietrowa znów dobrze serwowała. Na trzy z sześciu podań Ula nie znalazła odpowiedzi. Gem wygrany przez Rosjankę do 30. Skróty Urszuli są dziś jej najgorszym zagraniem.


1:1 Pietrowa ponownie zaczęła wykorzystywać geometrię kortu. Ula nie ma możliwości zaatakowania, a w tym gemie wciąż się broniła. Rywalka grała na tyle skutecznie, że mamy błyskawiczne odrobienie strat.


0:1 Polka posłuchała rad i drugiego seta rozpoczęła od przełamania serwisu rywalki do zera!


I set:


6:4 Radwańska przegrywa podanie ponownie do zera. - Ty masz świetny return, ona nie będzie serwowała asów do końca meczu. Śmielej, nie stój z boku, zmieć ją z kortu - instruował w przerwie po secie Polkę trener. - Ale to ona mi nap... - odpowiedziała Urszula.


5:4 Nerwowy, ale wygrany gem przez Rosjankę. Ponownie był podwójny błąd serwisowy, ale także udało się zakończyć gema asem. Polka nie może pozwolić sobie na przegranie najbliższego gema serwisowego.


4:4 Gem wygrany na przewagi, ale Polka nie musiała bronić break pointów. Po raz kolejny pomogły dobre serwisy. Po jednym z nich sędziowie przyznali asa (jak pokazała powtórka chyba niesłusznie, o co pretensje miała Pietrowa), a kolejne dwa przyniosły błędy rywalki przy returnie. Radwańska jest od Pietrowej bardziej cierpliwa. Rosjanka nie wdaje się w długie wymiany, tylko szybko stara się rozstrzygać piłki.


4:3 Pietrowa znów bardzo sprawnie wygrała gema serwisowego. Zakończyła go dwoma asami serwisowymi.


3:3 Radwańska wygrywa podanie do 30. Polka dobrze serwowała, dzięki czemu wygrała m.in. ostatni punkt.


3:2 Szybki gem serwisowy Pietrowej. Rosjanka obejmuje prowadzenie.


2:2 Polka przegrywa podanie do zera. Zaczęło się od skrótu, który z trudem doleciał do siatki, następnie Polka popsuła slajsa z bekhendu i kolejną wymianę z głębi kortu. Przy ostatniej piłce wydawało się, że Pietrowa w kort nie trafiła, ale decyzja arbitrów była zupełnie inna. Urszula próbowała dyskutować, ale nie wpłynęła na werdykt.


1:2 Dobry gem z obu stron. Pietrowa zaczęła rozrzucać rywalkę po korcie, ale nie doczekała się błędów Polki. To zmusiło Rosjankę do podjęcia ryzyka przy dwóch uderzeniach po linii. Oba okazały się skuteczne, podobnie jak akcja przy siatce dająca jej pierwszego dziś gema.


0:2 Gem serwisowy wygrany przez Polkę do 30. Pietrowa nie wystrzega się błędów, takich jak ten w ostatniej wymianie gema. Rosjanka zagrała coś na wzór slajsa z forhendu, ale zagranie wypadło daleko za linię końcową.


0:1 Radwańska rozpoczyna od przełamania! Pietrowa prowadziła już 40:0, ale popełniła trzy niewymuszone błędy, także podwójny serwisowy. Pierwszego break pointa Urszula wykorzystała grając znakomitego woleja z bekhendu.


Przed meczem:

Urszula Radwańska nie musiała rozgrywać półfinału z Kim Clijsters, bo Belgijka nie pojawiła się na korcie z powodu kontuzji mięśni brzucha.

Pietrowa, która była już nawet trzecią rakietą świata, ma w swoim dorobku dziesięć singlowych tytułów. Brakuje choćby jednego zdobytego na kortach trawiastych. W 2008 roku Pietrowa grała finał w Eastbourne ze starszą siostrą Urszuli - Agnieszką. Lepsza była wówczas Polka.

Mecz z Urszulą Radwańską będzie ich pierwszym spotkaniem. - Nie mogę o niej wiele powiedzieć, bo nigdy ze sobą nie grałyśmy. Jest zawodniczką potrafiąca trzymać piłkę w korcie i dobrze dobierającą siłę uderzeń. Muszę być czujna, bezbłędna i zagrać wielki mecz - powiedziała Pietrowa. [ZAPOWIEDŹ]


Informacje
WTA 's-Hertogenbosch - Finał singla
Sobota 23.06.2012 godzina 14:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
N.Pietrowa
6
6
2
U.Radwańska
4
3
0
Komentarze (6)
WTA 's-Hertogenbosch. Urszula Radwańska przegrała pierwszy w karierze finał
Zaloguj się
 • katimos

  Oceniono 7 razy 5

  Mecz można oglądać na Super Tennis HD

 • kaja.gmb

  Oceniono 4 razy 2

  Znacznie od przegrania sympatyczniejszy jest fakt, że w tym finale wreszcie była. Ula nam się przepoczwarza w zawodniczkę która ma szansę nawet na 20 WTA. Potrzeba jedynie aby opanowała nerwy i swój charakter, który psuje ogromną ilość piłek i nie pozwala jej prowadzić gry taktycznej w stopniu który na pewno potrafi. A że utalentowana jest to wiemy od 2007 roku, kiedy nawygrywała się w juniorskich rozgrywkach do przesady.
  ciezki-jak-z-waty.blog.pl/2012/06/23/ta-druga-radwanska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia