1 : 2
Komentarze
Od?wie?
31
W dotychczasowej karierze Urszula Radwańska wygrywała mniejsze turnieje, jednak w imprezach z cyklu WTA nigdy nie udało jej się jeszcze osiągnąć półfinału. Pięciokrotnie dochodziła do ćwierćfinału, i za każdym razem przegrywała.

Z Daniilidou zaczęła bardzo dobrze. Po dwudziestu minutach prowadziła 5:0. Oddała jeszcze rywalce 3 gemy, ale pewnie wygrała pierwszą partię. Drugi set był o wiele bardziej wyrównany. Ostatecznie zwycięską ręką wyszła z niego Greczynka.

Trzecia partia miała bliźniaczo podobny przebieg do pierwszej. Polka zaczęła świetnie, prowadziła już 5:1. Zmarnowała jednak dwie piłki meczowe, a Daniilidou szybko się odbudowała. Zdołała wygrać następne trzy gemy. Przy stanie 5:4 dla Radwańskiej Polka wytrzymała presję i wygrała mecz.

W walce o finał Polka spotka się z rozstawioną z numerem pierwszym Rosjanką Ksenią Perwak, która wygrała z Francuzką Victorią Larriere 6:1, 6:2.

Wcześniej Radwańska zakwalifikowała się do półfinału gry podwójnej, z Rosjanką Jewgienią Rodiną. W 1/2 finału zmierzą się z Ukrainkami Ludmiłą i Nadią Kiczenok lub czesko-rosyjskim duetem Eva Birnerova-Wiesna Dolonc.

Radwańska gra w Taszkencie również w deblu. W parze z Rosjanka Jewgienią Rodiną doszły już do półfinału. W czwartek poznają swoje kolejne rywalki.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

4:6: Koniec! Urszula Radwańska pierwszy raz w karierze awansuje do półfinału turnieju WTA, w którym zmierzy się z Ksenią Perwak.

4:5: I z 5:1 Z zrobiło się 5:4. Trzeci gem z rzędu przegrany przez Ulę i teraz serwować będzie Daniilidou.

3:5: Podobnie jak w pierwszym secie Greczynka zaczyna odrabiać straty w końcówce partii.

2:5: Były dwie piłki meczowe, od tej pory nie udało się wygrać żadnej piłki. Cztery z rzędu punkty Greczynki i na koniec meczu musimy jeszcze poczekać.

1:5: Szybko zrobiło się 40:15, Daniilidou zdołała obronić jednego breakpointa, ale następną piłkę wygrała już Polka, która teraz serwuje by wygrać mecz!

1:4: Jest wygrany gem Polki! Jeszcze tylko dwa.

1:3: Radwańska miała breakpointa, ale nie udało się go wykorzystać. Szkoda, mogło być 4:0 i serwis Uli. Tymczasem, utrzymuje się przewaga jednego przełamania.

0:3: I kolejne wygrane podanie Polki. Oby tak dalej!

0:2: Na razie świetnie układa się ta partia dla Polki. Gemy nadal są zacięte, ale tym razem to Ula jest lepsza w końcówkach.

0:1: Polka dobrze zaczyna trzecią partię. Wygrany gem serwisowy.

II set:

6:4: Daniilildou wygrywa seta. Greczynka prowadziła już 40:30, Polka zdołała ją dojść na 40:30, ale ostatnia piłka setowa padła łupem jej rywalki. Czy w trzecim secie Ula jest w stanie grać na poziomie z pierwszego seta?

5:4: Polka walczy. Szybki gem i teraz serwuje Daniilidou.

5:3: Niestety, tym razem Greczynka pewnie serwowała. Radwańska musi bronić się przed przegraniem seta.

4:3: Kolejny zacięty gem z grą na przewagi, tym razem więcej nerwów zachowała Daniilidou i to ona prowadzi. Radwańska kolejny raz traci w tym meczu serwis, jednak dla żadnej z pań podanie nie jest wielkim atutem.

3:3: Dramatyczny gem dla Uli Radwańskiej i znów jest remis. Polka przy podaniu Greczynki miała kilka breakpointów, ale przeciwniczka doprowadzała do równowagi. W końcu się udało i set zaczyna się od nowa.

3:2: Polka nie daje za wygraną. Po grze na przewagi wygrywa własny serwis i nie daje odskoczyć rywalce.

3:1: Była szansa na natychmiastową odpowiedź, ale Radwańska nie wykorzystała breakpointa. Dwa kolejne punkty zdobyła rywalka i jest 3:1.

2:1: I mamy pierwsze przełamanie w tym secie, niestety swój serwis traci Ula. Greczynka wykorzystała breakpointa przy stanie 40:30.

1:1: Daniilidou początku tego seta nie zamierza przespać i od początku bierze się do pracy. Na razie obie pani wygrywają swoje gemy serwisowe.

0:1: Polska tenisistka świetnie zaczyna drugiego seta przy własnym serwisie.

I set: 3:6: Typowo kobiecy set, pełen przełamań i zwrotów akcji ostatecznie wygrywa Urszula Radwańska. Greczynka zdobyła przy własnym serwisie tylko 15 punktów.

3:5: Niestety. Po świetnym początku, Radwańska kolejny raz przegrywa swoje podanie. Przegrywa dość boleśnie, zdobywając tylko jeden punkt.

2:5: Daniilidou zaczyna się odbudowywać. Drugi z rzędu gem dla Greczynki. Radwańska drugi raz serwuje by wygrać seta.

1:5: Było 30:15, ale Ula nie zdołała wygrać tego gema. Dobra końcówka Greczynki i pierwsze przełamanie Polki.

0:5: Daniilidou na korcie nie istnieje. Polka kolejny raz nie dała jej szans przy jej własnym serwisie. Gem do 30.

0:4: Polka zaczęła od 0:30, ale zdołała się zmobilizować, doprowadzić do remisu i wygrać w końcówce.

0:3: I mamy drugie przełamanie! Radwańska gra bezkompromisowo i jeszcze nie straciła gema. Oby tak dalej!

0:2: Świetny początek Polki. W pierwszym gemie Radwańska przełamała przeciwniczkę, w drugim z łatwością wygrała swoje podanie.

Przed meczem:

Młodsza z sióstr Radwańskich po słabszym początku sezonu wreszcie zaczęła grać pewniej. W zakończonym niedawno US Open przeszła 3-rundowe kwalifikacje, ale miała pecha. W turnieju głównym wpadła na swoją starszą siostrę Agnieszkę i przegrała w dwóch setach.

Z Nowego Jorku Urszula poleciała do Uzbekistanu, gdzie udanie gra w turnieju WTA w Taszkencie. W pierwszej rundzie pokonała słowacką kwalifikantkę Janę Cepelową 6:1, 6:4, a następnie ograła faworytkę gospodarzy, potężną Akgul Amanmuradową 6:7 (2-7), 6:4, 6:3. Rywalką w walce o półfinał będzie doświadczona 29-letnia Eleni Daniilidou. Obie zawodniczki spotkały się dotąd tylko raz. W kwietniu tego roku w Fezie po wyrównanym trzysetowym meczu górą była Greczynka.

Radwańska ma jednak spore szanse wziąć rewanż. Jest ostatnio w dobrej dyspozycji, z ostatnich 19 singlowych pojedynków wygrała aż 14. Sprzyjać jej będzie także szybka, betonowa nawierzchnia. Daniilidou w światowym rankingu wypr zedza Radwańską o 34 lokaty, ale to Polka jest faworytką bukmacherów.

Przełamać passę

Problemem Radwańskiej może być jednak psychika. W dotychczasowej karierze wygrywała mniejsze turnieje, jednak w imprezach z cyklu WTA nigdy nie udało jej się jeszcze osiągnąć półfinału. Pięciokrotnie dochodziła do ćwierćfinału, i za każdym razem przegrywała.