ATP Sydney. Janowicz przegrał w II rundzie [ZAPIS RELACJI]

1 : 2

• środa, 14 stycznia 2015
  • KONIEC MECZU

Jerzy Janowicz po zaciętym meczu przegrał w II rundzie turnieju w Sydney z 28. w rankingu ATP Leonardo Mayerem. Kolejny turniej Polaka to rozpoczynający się w poniedziałek Australian Open.

• PILNE

6:4, 1:6, 6:7 (3-7) Niestety, gem, set, mecz!

• 6:4, 1:6, 6:6 (2-5) Serwuje Janowicz, ale jest w opałach...

• 6:4, 1:6, 6:6 (2-4) Mayer odskakuje, zmiana stron.

• 6:4, 1:6, 6:6 (1-2) Tenis na wysokim poziomie! Janowicz odrobił straty, teraz ma dwa serwisy.

• 6:4, 1:6, 6:6 (0-1) Mayer zaczyna od małego przełamania.

• 6:4, 1:6, 6:6 Janowicz miał piłkę meczową, ale Mayer się wybronił wściekłym atakiem i wypadem do siatki. Tie-break!

• 6:4, 1:6, 6:5 Polak znakomicie wytrzymuje presję i głośny doping dla rywala. W najgorszym wypadku zadecyduje tie-break.

• 6:4, 1:6, 5:5 Było 30:30, ale dwie kolejne piłki wygrał Argentyńczyk. Teraz ważny gem dla Janowicza, nie może dać się przełamać!

• 6:4, 1:6, 5:4 Kolejny as Janowicza, na 30:0. Argentyńczyk zdołał wyrównać, ale gem dla Polaka, po grze na przewagi.

• 6:4, 1:6, 4:4 Gromkie "Leo, Leo" na cześć Leonardo Mayera niesie się po trybunach. Czy o losach meczu zadecyduje tie-break?

• 6:4, 1:6, 4:3 Polak jest już wyraźnie zmęczony, sezon zaczął bardzo intensywnie. Mimo wszystko kontroluje swój serwis i znów wychodzi na prowadzenie.

• 6:4, 1:6, 3:3 Mayer szybko wygrał gema, wciąż bez przełamań w trzecim secie.

• 6:4, 1:6, 3:2 Tego w meczu Janowicza nie mogło zabraknąć: prowadząc 30:0 wdaje się w dyskusję z arbitrem. Trudno powiedzieć o co mu chodzi, może uważa, że argentyńscy kibice są za głośni? Ostatecznie Polak wygrywa po grze na przewagi.

• 6:4, 1:6, 2:2 Janowicz miał tym razem trochę pecha, piłka dwa razy zatrzymała się na taśmie.

• 6:4, 1:6, 2:1 Błyskawiczny gema Janowicza, wygrany do zera!

• 6:4, 1:6, 1:1 Wracamy do sytuacji z początku pierwszego seta. Każdy z tenisistów skupia się przede wszystkim na wygrywaniu przy swoim podaniu.

• 6:4, 1:6, 1:0 Otwarcie trzeciego seta dla Janowicza. Polak zagrał w tym meczu na razie siedem asów, rywal jeden mniej.

• PILNE

6:4, 1:6 A więc remis! O sprawie awansu przesądzi trzeci set.

• 6:4, 1:5 Janowicz potrafi wychodzić z opałów. Teraz wygrał w końcu gema, czy powalczy jeszcze w tym secie. Będzie trudno, bo Mayer serwuje i dostał świeże piłki.

• 6:4, 0:5 Polak podjął walkę, miał nawet piłkę na przełamanie, ale nie zdołał wygrać swojego pierwszego gema w II secie.

• 6:4, 0:4 Gra Polaka zupełnie się posypała. Mayer punktuje raz po raz przy głośnym dopingu publiczności.

• 6:4, 0:3 Sytuacja Janowicza się komplikuje. Mayer poczuł się pewnie i swobodnie wygrał gema. Polak musi na nowo się "wstrzelić".

• 6:4, 0:2 Zwykle w Australii Polacy mogą liczyć na kibiców, ale dziś głośniejsi wydają się ci z argentyńskimi flagami. Zwłaszcza, gdy ich ulubieniec wygrywa kolejne piłki i dochodzi do przewagi i szansy na przełamanie. Wykorzystał ją! Janowicz zbyt często nie trafia pierwszym serwisem...

• 6:4, 0:1 Najdłuższy gem tego meczu. Po grze na przewagi ostatecznie wygrał go Mayer. Szkoda, bo przełamanie w pierwszym gemie mogłoby praktycznie rozstrzygnąć mecz.

• PILNE

6:4 Tak jest! Janowicz kończy seta w 35 minut.

• 5:4 Janowicz chyba lekko odpuścił tego gema, by teraz przy swoim serwisie zakończyć seta. Uda się?

• 5:3 Polaka wyraźnie podbudowało przełamanie. Sam nie ma dziś najmniejszych problemów z serwisem, a rywal nie bardzo umie mu zagroxić returnem.

• PILNE

4:3 W końcu! Przełamanie dla Janowicza! Sędzia nakazał wymianę piłek.

• Janowicz dziś klasycznie, w białym stroju i ciemnych okularach

• 3:3 Janowicz wygrał gema do 30. Wciąż bez przełamań w tym meczu.

• 2:3 Na razie potwierdza się to co wiadomo było o Mayerze przed meczem - jak na tenisistę z Ameryki Południowej imponuje serwisem. Kolejny szybki gem.

• 2:2 Janowicz skutecznie atakuje forhendem, stara się trzymać rywala w głębi kortu. Jedna akcja przy siatce dała Mayerowi punkt, ale całego gema Polak wygrał do 15.

• 1:2 Zacięty gem, zakończony grą na przewagi. Na razie mecz zgodnie z przewidywaniami nie obfituje w długie wymiany. Obaj tenisiści starają się szybko kończyć akcję potężnymi atakami. Szkoda, że Janowicz nie wykorzystał szansy na przełamanie.

• 1:1 Janowicz szybko odpowiedział. Dobrze, że serwis Polaka funkcjonuje na poziomie już od pierwszego gema.

• 0:1 Mayer szybko wyszedł na prowadzenie 40:0, Polak nie potrafił go zaatakować z returnu. Dwa kolejne punkty dla Janowicza po błędach rywala, ale nie doszło do gry na przewagi.

• 0:0 Zaczynamy! Jako pierwszy serwował będzie Mayer.

• Trwa rozgrzewka, sędzia dał znak, że w ciągu trzech minut mecz powinien się rozpocząć.

• "W II rundzie w Sydney Janowicz zmierzy się z Argentyńczykiem Leonardo Mayerem (ATP 28). Z pozoru może to być łatwiejsza przeprawa niż z Kyrgiosem, bo rywal lepiej czuje się na kortach ziemnych niż twardych. Ale mierzący 190 cm zawodnik z Buenos Aires nieźle serwuje i potrafi atakować" - pisze przed meczem Jakub Ciastoń.

ATP w Sydney. Jerzy Janowicz, nocny rewolwerowiec

W bitwie dwóch serwisowych dominatorów Jerzy Janowicz pokonał w Sydney 19-letniego Australijczyka Nicka Kyrgiosa. Agnieszka Radwańska przegrała z Garbine Muguruzą, ale uspokaja: - Nic się nie stało. Celem jest dobra gra w Melbourne.

• Obaj tenisiści zagrają ze sobą po raz pierwszy. Argentyńczyk jest w tej chwili 28. w światowym rankingu. Janowicz zajmuje pozycję 42., ale według bukmacherów to on jest lekkim faworytem tego spotkania.

• Zakończyło się już spotkanie pomiędzy Karoliną Pliskovą a Carlą Suarez Navarro. Czeszka wygrała 2:1 w setach. Teraz na drugim co do ważności korcie w Sydney zobaczymy mecz Janowicza i Mayera.