ATP Sydney. Janowicz gładko przegrał z Dołgopołowem [ZAPIS RELACJI]

2 : 0

• środa, 08 stycznia 2014
  • KONIEC MECZU

Niestety, bardzo nieudany jest początek sezonu Jerzego Janowicza. Polak przegrał w bardzo kiepskim stylu z Oleksandrem Dołgopołowem 2:6, 2:6. Nie był w stanie ani razu przełamać rywala, a sam przegrał aż cztery gemy przy swoim serwisie. Mecz trwał tylko 57 minut.

Miejmy nadzieję, że w Australian Open Janowicz pokaże się ze znacznie lepszej strony.

• PILNE

6:2, 6:2 Janowicz przegrywa w kiepskim stylu w dwóch szybkich setach. Mecz trwał zaledwie 57 minut.

• 6:2, 5:2 Dołgopołow już tylko o gema od wygrania meczu.

• PILNE

6:2, 4:2 To może być kluczowy moment tego meczu. Dołgopołow wygrywa gema przy serwisie Janowicza i Polakowi będzie teraz bardzo trudno odwrócić losy tego meczu.

• 6:2, 3:2 Gemy przy serwisie Dołgopołowa są znacznie krótsze. Ukrainiec bez problemu uzyskuje przewagę w wymianach. Janowicz wciąż myli się zbyt często.

• 6:2, 2:2 Janowicz znów w opałach. Po kolejnym aucie było 15-40, ale wówczas Polak dwukrotnie zaserwował bardzo mocno i krzyknął swoje gromkie "come on!". Potem obronił jeszcze jednego break-pointa i wciąż nie dał się przełamać w drugim secie.

• 6:2, 2:1 Błyskawiczny gem wygrany przez Dołogopołowa do zera.

• 6:2, 1:1 Janowicz pokazał w tym gemie, że będzie walczył do końca, choć wyraźnie nie jest to jego dzień. Dołgopołow miał dwie szanse na przełamanie, ale obie Polak obronił.

• 6:2, 1:0 Dołgopołow wciąż jest pewny przy własnym serwisie. Janowicz popełnia stanowczo za dużo niewymuszonych błędów.

• PILNE

6:2 Janowicz drugi raz przegrał gema przy swoim podaniu i całego seta 2:6. Polak nie wygląda dobrze, brakuje mu energii, wygląda na zmęczonego. Czy obudzi się w drugim secie?

• 5:2 Było blisko. Janowicz doprowadził do 30:30 ale w ważnej akcji przegrał punkt idąc do siatki. Dołgopołow jest już tylko o gema od wygrania pierwszego seta.

• 4:2 Janowicz znów skutecznie serwuje, ale jest w niekorzystnej sytuacji. Musi wygrać gema przy serwisie rywala, jeśli chce wygrać pierwszego seta.

• 4:1 To pierwszy mecz Janowicza z Dołgopołowem. Ukrainiec jest obecnie 55. w rankingu ATP, ale w styczniu 2012 roku był 12. na świecie.

• 3:1 Janowicz zagrał w siatkę a chwilę później wyrzucił piłkę na aut. Przy stanie 15:30 pomylił się jeszcze raz, a Ukrainiec skończył gema skutecznym returnem. Przełamanie!

• 2:1 Dołgopołow ma tylko 1,80 m ale też potrafi mocno zaserwować. Na razie szybki mecz, nie zanosi się na liczne przełamania.

• 1:1 Janowicz nęka rywala swoim potężnym serwisem, szybki gem.

• 1:0 Janowicz urwał Ukraińcowi dwa punkty, ale ten wytrzymał presję i przy 40:30 skończył gema.

• 0:0 Grają! Jako pierwszy serwuje Dołgopołow.

• To będzie pierwszy mecz Janowicza w turnieju ATP od porażki z Rafaelem Nadalem 31 października 2013 roku w Paryżu.

• Zawodnicy są już za korcie, zaraz zaczną rozgrzewkę.

• Zakończył się już wcześniejszy mecz na arenie Grandstand. Uzbek Denis Istomin pokonał Marina Cilicia z Chorwacji 6:3, 6:4. Teraz na korcie powinni pojawić się Janowicz i Dołgopołow.