ATP Monte Carlo. Janowicz odpadł w pierwszej rundzie [ZAPIS RELACJI]

• wtorek, 16 kwietnia 2013
  • KONIEC MECZU

Jerzy Janowicz przegrał z Kevinem Andersonem w dwóch setach i już w pierwszej rundzie pożegnał się z turniejem ATP w Monte Carlo. W poniedziałek Polak przegrał także w deblu.

Anderson w II rundzie zagra z rozstawionym z numerem 9. Marinem Ciliciem z Chorwacji.

• 5:7, 6:7 (9-11) Koniec meczu.

• 5:7, 6:6 (9-10) Podwójny błąd serwisowy przy piłce setowej, a teraz czwarta piłka meczowa dla Andersona i jego serwis.

• 5:7, 6:6 (9-8) Trzecia piłka setowa dla Janowicza i jego serwis.

• 5:7, 6:6 (8-7) Druga piłka setowa dla Janowicza, ale serwuje rywal.

• 5:7, 6:6 (7-7) Trzecia piłka meczowa dla Andersona... obroniona.

• PILNE

5:7, 6:6 (6-5) Zmarnowana piłka setowa dla Janowicza... Teraz dwa serwisy rywala.

• 5:7, 6:6 (5-4) Anderson nie daje za wygraną, ale teraz dwa serwisy Janowicza.

• 5:7, 6:6 (5-2) Anderson odrobił jedną piłkę przy serwisie Polaka.

• 5:7, 6:6 (4-1) Janowicz ma podwójnego tzw. mini-breaka. Prowadzi 4-1 w tie-breaku i będzie dwukrotnie serwował.

• 5:7, 6:6 (2-1) Na razie obaj tenisiści zdobywają punkty przy swoich serwisach.

• 5:7, 6:6 Janowicz pewnie, do 15. Rozstrzygnie tie-break!

• 5:7, 5:6 Powtarza się sytuacja z pierwszego seta, oby tym razem Janowicz doprowadził do tie-breaka.

• PILNE

5:7, 5:5 Ufff... Janowicz obronił dwie piłki meczowe i zdołał wyrównać.

• 5:7, 4:4 Janowicz stracił pierwsze punkty przy swoim podaniu w drugim secie. Polak punktuje z 92-procentową skutecznością po pierwszym serwisie i 66-procentową po drugim.

• 5:7, 3:4 W odpowiedzi Anderson do 15...

• 5:7, 3:3 Janowicz trzeciego gema z rzędu wygrywa do zera! Przy swoim serwisie Polak w drugim secie nie stracił jeszcze ani jednego punktu.

• 5:7, 2:3 Janowicz do zera, Anderson do 15. Kolejne dwa gemy bez historii.

• 5:7, 1:2 Anderson wygrał gema do 30.

• 5:7, 1:1 Początek drugiego seta szybki - obaj tenisiści wygrali swoje gemy do zera.

• PILNE

5:7 Niestety, pierwszy set dla Andersona... Zawodnik z RPA wyszedł na prowadzenie 40:15 i wykorzystał drugą piłkę setową.

• 5:6 Anderson wygrał gema i teraz Polak będzie pod presją...

• 5:5 Nie udało się... Tym razem to Anderson wyszedł na prowadzenie 40:0 przy serwisie Polaka i odrobił straty. Czy set zakończy dopiero tie-break?

• 5:4 Tak jest! Janowicz wyszedł na 40:0 i miał trzy szanse. Wykorzystał dopiero ostatnią, ale za to teraz serwuje i może zakończyć pierwszego seta.

• 4:4 Janowicz jest pewniejszy, wygrywa gema do 15. Czy teraz uda mu się przełamać rywala?

• 3:4 Janowicz miał okazję do przełamania. Prowadził 40:30, ale rywal się obronił a po chwili wygrał gema.

• 3:3 Janowicz wygrywa, tym razem do 15. Szybkie gemy, mało walki w wymianach.

• 2:3 Anderson nie pozostaje dłużny, też wygrywa do zera.

• 2:2 Janowicz widocznie musiał chwilę dłużej przyzwyczaić się do kortu. Wygrał gema do zera i mamy remis w pierwszym secie.

• 1:2 Szybka reakcja Polaka! Wygrał gema przy serwisie Andersona do 15.

• 0:2 Niestety, przełamanie już na początku meczu. Janowicz miał w tym gemie problemy. Od 15:30 wyciągnął na 30:30, ale po chwili rywal miał szansę na breaka. Za pierwszym razem Polak się obronił, za drugim już nie.

• 0:1 Zawodnik z RPA wygrał gema do 15. Serwis jest mocną stroną obu zawodników, jednak na nawierzchni ziemnej waga tego atutu słabnie. Liczyć będzie się też odbiór podania rywala i skuteczność w wymianach.

• 0:0 Kevin Anderson (na zdjęciu) jest faworytem bukmacherów. W ostatnim tygodniu na nawierzchni ziemnej osiągnął finał w Casablance, gdzie przegrał decydujący mecz z Hiszpanem Tommy'm Robredo.

• 0:0 Początek meczu. Jako pierwszy serwować będzie Anderson.

• Anderson z Janowiczem mogli się spotkać podczas ostatniego meczu w Pucharze Davisa pomiędzy Polską i RPA, ale Anderson nie przyjechał do Zielonej Góry.

• Mecz powinien się rozpocząć w ciągu kilku minut, bo zakończył się już poprzedni mecz na korcie numer 2. Będzie to pierwsze spotkanie obu tenisistów.

• Janowicz jest 24. we rankingu ATP, Anderson zajmuje miejsce o dwie pozycje niższe.