Bundesliga. Borussia kończy obóz treningowy 4:0. Lewandowski strzela

W meczu towarzyskim z FC Basel, kończącym obóz treningowy przygotowujący piłkarzy Jurgena Kloppa do rundy rewanżowej Bundesligi, Borussia Dortmund wygrała 4:0. Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył grający od pierwszej minuty meczu Robert Lewandowski. Od pierwszego gwizdka na murawie byli obecni również Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.
Przez cały mecz dominowała drużyna lidera Bundesligi, jednak pierwsza bramka, autorstwa Lewandowskiego padła dopiero tuż przed przerwą.

Po przerwie do listy strzelców dopisali się kolejno: Nuri Sahin, Antonio da Silva oraz 19-letni Daniel Ginczek, piłkarz o polskich korzeniach.

Runda rewanżowa za Odrą rozpocznie się 15 stycznia. Borussia zmierzy się z trzecim w tabeli Bayerem Leverkusen.

"Bayern stać na zdobycie podwójnej korony" - Frank Ribery »