Błaszczykowski, Jeleń lub Lewandowski piłkarzem roku

Polski Związek Piłkarzy opublikował listę graczy, którzy mają szansę dostać tytuł zawodnika roku. W najważniejszej kategorii nominowani są Jakub Błaszczykowski, Ireneusz Jeleń i Robert Lewandowski
W kategorii Najlepszy Piłkarz Ekstraklasy 2010 nominacje otrzymali Tomasz Frankowski, Robert Lewandowski oraz Adrian Mierzejewski.

Największym Odkryciem szansę zostać mają Tomasz Kupisz, Grzegorz Sandomierski i Waldemar Sobota.

Najlepsi Młodzi Piłkarze to Ariel Borysiuk, Jacek Kiełb i Patryk Małecki. Który zwycięży?

Osobne wyróżnienia otrzymają również zawodnicy z I ligi.

Oto pełna lista nominowanych we wszystkich kategoriach:

Najlepszy Polski Piłkarz Roku 2010:

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund)

Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre)

Robert Lewandowski (Lech Poznań/Borussia Dortmund)

Ekstraklasa

Najlepszy Piłkarz 2010:

Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok)

Robert Lewandowski (Lech Poznań)

Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa)

Największe Odkrycie 2010:

Tomasz Kupisz (Jagiellonia Białystok)

Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok)

Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław)

Najlepszy Młody Piłkarz 2010:

Ariel Borysiuk (Legia Warszawa)

Jacek Kiełb (Korona Kielce/Lech Poznań)

Patryk Małecki (Wisła Kraków)

Nominacje do Jedenastki Ekstraklasy 2010:

Bramkarze:

Krzysztof Pilarz (Ruch Chorzów)

Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok)

Łukasz Sapela (GKS Bełchatów)

Lewi obrońcy:

Tomasz Brzyski (Polonia Warszawa)

Alexis Norambuena (Jagiellonia Białystok)

Maciej Sadlok (Ruch Chorzów)

Prawi obrońcy:

Krzysztof Nykiel (Ruch Chorzów)

Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa)

Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań)

Środkowi obrońcy:

Manuel Arboleda (Lech Poznań)

Inaki Astiz (Legia Warszawa)

Thiago Cionek (Jagiellonia Białystok)

Marcelo (Wisła Kraków)

Dariusz Pietrasiak (GKS Bełchatów/Polonia Warszawa)

Andrius Skerla (Jagiellonia Białystok)

Lewi pomocnicy:

Maciej Małkowski (GKS Bełchatów)

Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa)

Siergiej Kriwiec (Lech Poznań)

Prawi pomocnicy:

Jacek Kiełb (Korona Kielce/Lech Poznań)

Patryk Małecki (Wisła Kraków)

Sławomir Peszko (Lech Poznań)

Środkowi pomocnicy:

Ariel Borysiuk (Legia Warszawa)

Bruno Coutinho (Jagiellonia Białystok/Polonia Warszawa)

Rafał Grzyb (Jagiellonia Białystok)

Sebastian Mila (Śląsk Wrocław)

Radosław Sobolewski (Wisła Kraków)

Semir Stilić (Lech Poznań)

Napastnicy:

Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok)

Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok)

Robert Lewandowski (Lech Poznań)

Andrzej Niedzielan (Ruch Chorzów/Korona Kielce)

Marcin Robak (Widzew Łódź)

Artur Sobiech (Ruch Chorzów/Polonia Warszawa)

I liga

Najlepszy Piłkarz 2010:

Adam Cieśliński (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski/Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Marcin Mięciel (Łódzki KS)

Charles Uchenna Nwaogu (Flota Świnoujście)

Największe Odkrycie 2010:

Adam Cieśliński (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski/Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Jakub Kosecki (Łódzki KS)

Charles Uchenna Nwaogu (Flota Świnoujście)

Najlepszy Młody Piłkarz 2010:

Jakub Kosecki (Łódzki KS)

Mikołaj Lebedyński (Pogoń Szczecin)

Daniel Tanżyna (Odra Wodzisław Śląski)

Nominacje do Jedenastki I Ligi 2010:

Bramkarze:

Radosław Janukiewicz (Pogoń Szczecin)

Seweryn Kiełpin (Ruch Radzionków)

Richard Zajac (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Lewi obrońcy:

Petar Borovićanin (Sandecja Nowy Sącz)

Michał Osiński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Sławomir Szary (Piast Gliwice)

Prawi obrońcy:

Marcin Makuch (Sandecja Nowy Sącz)

Marcin Nowak (Pogoń Szczecin)

Błażej Radler (Znicz Pruszków/Odra Wodzisław Śląski)

Środkowi obrońcy:

Jacek Broniewicz (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Marcin Dymkowski (Pogoń Szczecin)

Ján Fröhlich (Sandecja Nowy Sącz)

Krzysztof Hrymowicz (Pogoń Szczecin)

Adrian Klepczyński (Piast Gliwice)

Kamil Szymura (Ruch Radzionków)

Lewi pomocnicy:

Jakub Biskup (Piast Gliwice)

Jakub Kosecki (Łódzki KS)

Robert Kolendowicz (Pogoń Szczecin)

Prawi pomocnicy:

Piotr Rocki (Ruch Radzionków)

Maciej Rogalski (Lechia Gdańsk/Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Maksymilian Rogalski (Pogoń Szczecin)

Środkowi pomocnicy:

Bartosz Iwan (Piast Gliwice)

Dariusz Kołodziej (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Rudolf Urban (Sandecja Nowy Sącz)

Piotr Koman (Pogoń Szczecin/Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Bartosz Ława (Pogoń Szczecin)

Rafał Niżnik (Górnik Łęczna)

Napastnicy:

Adam Cieśliński (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski/Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Robert Demjan (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Marcin Mięciel (Łódzki KS)

Olgierd Moskalewicz (Pogoń Szczecin)

Charles Uchenna Nwaogu (Flota Świnoujście)

Piotr Reiss (Warta Poznań)