Jerzy Dudek o Robercie Lewandowskim: Został skrzywdzony. Absurdalny ranking

- Moim zdaniem powinien być w trójce najlepszych piłkarzy. Ten ranking jest absurdalny - Jerzy Dudek w rozmowie ze SportoweFakty.pl komentuje 16. miejsce Roberta Lewandowskiego w plebiscycie "France Football" na najlepszego piłkarza 2016 r.
Jerzy Dudek twierdzi, że 16. miejsce Roberta Lewandowskiego w plebiscycie "France Football" na najlepszego piłkarza 2016 r. jest krzywdzące. - To najlepszy środkowy napastnik na świecie. Moim zdaniem powinien być w trójce najlepszych piłkarzy - uważa wybitny reprezentant Polski i były gracz m.in. Liverpoolu i Realu.

W głosowaniu dziennikarzy (173 z całego świata) wygrał Portugalczyk Cristiano Ronaldo. - Ten ranking jest absurdalny, ale też wiadomo jak wygląda. Dziennikarz głosuje na trzech zawodników, wybór jest ograniczony. My na Roberta patrzymy z sentymentem. Ale szesnaste miejsce jest dla niego absolutnie krzywdzące. No, przynajmniej powinien być w najlepszej dziesiątce - dodaje Dudek w rozmowie ze SportoweFakty.pl.

Tegoroczny plebiscyt po raz pierwszy od 2010 roku odbył się bez partnerstwa FIFA. Przez ostatnich sześć lat "France Football" i Międzynarodowa Federacja Piłkarska przyznawały nagrodę wspólnie. We wrześniu poinformowano jednak, że magazyn zakończył współpracę z federacją, a oba podmioty będę przyznawać dwa niezależne od siebie wyróżnienia.

W finałowej trójce nominowanych w plebiscycie FIFA są Cristiano Ronaldo, Lionel Messi i Antoine Griezmann. Uroczysta gala odbędzie się w styczniu 2017roku.Anna i Robert Lewandowscy zachwycili podczas imprezy świątecznej Bayernu! [DUŻO ZDJĘĆ]