Carlo Ancelotti: Próbowałem pozyskać Roberta Lewandowskiego, ale był już dogadany z innym klubem

Carlo Ancelotti dwukrotnie usiłował ściągnąć Roberta Lewandowskiego do swoich drużyn. Wpierw do Chelsea Londyn, a następnie do Realu Madryt.
Robert Lewandowski zapewne jest bardzo zadowolony z przebiegu swojej kariery, ale okazuje się, że wszystko mogło potoczyć się zupełnie inaczej. Kapitan reprezentacji Polski od dawna był obserwowany przez Carla Ancelottiego. Włoch dwukrotnie próbował ściągnąć napastnika do swoich drużyn.

Latem 2014 roku Lewandowski, po trzyletniej przygodzie z Borussią Dortmund, dołączył do Bayernu Monachium. Jednak nie tylko Bawarczycy chcieli pozyskać polskiego snajpera. Już w 2011 roku "Lewy" mógł dołączyć do Chelsea Londyn.

- To typ piłkarza, którego zawsze potrzebuję w drużynie. Już za czasów gry w Borussii Dortmund Lewandowski przykuł moją uwagę. Chciałem go pozyskać do Chelsea Londyn, jednak Roman Abramowicz uparł się na Fernanda Torresa - powiedział Carlo Ancelotti w rozmowie ze Sky Sports.

Włoch próbował ściągnąć Polaka również w 2013 roku, kiedy był szkoleniowcem "Królewskich".

- Nie udało mi się zakontraktować go w Londynie, więc spróbowałem później, już jako trener Realu Madryt. Niestety było za późno, Lewandowski wówczas był już dogadany z Bayernem Monachium.

Jeżeli jakiś klub pragnie kupić napastnika "FC Hollywood", musi się liczyć z wydatkiem co najmniej 70 milionów euro. Na tyle Polaka wycenił fachowy portal transfermarkt.de.

Carlo Ancelotti jest obecnie bezrobotny, bo latem 2014 roku został zwolniony z Realu Madryt. Istnieje jednak cień szansy, że obaj panowie spotkają się razem w jednej drużynie. Niemieckie media sugerują, że w przyszłym sezonie Włoch może przejąć Bayern Monachium.