Biegi narciarskie. Kowalczyk w ćwierćfinale sprintu

Justyna Kowalczyk awansowała do ćwierćfinału sprintu stylem dowolnym w słoweńskiej Rogli. W eliminacjach kolejnych zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich Polka zajęła dopiero 26. miejsce. Do najszybszej Szwedki Idy Ingemarsdotter podopieczna Aleksandra Wierietielnego straciła 5,5 sekundy. Ćwierćfinały rozpoczną się o godz. 11.00. Relacja na żywo na Sport.pl

Profil Sport.pl na Facebooku - 36 tysięcy fanów. Plus jeden?

Kowalczyk, która wygrała w Rogli sobotni bieg na 10 km stylem klasycznym ze startu wspólnego, była bliska odpadnięcia ze sprintu już w eliminacjach. Jej czas - 2:25,72 był tylko o 0,89 s lepszy od wyniku Laure Barthelemy. Francuzka zajęła 31. miejsce i została najszybszą zawodniczką spośród tych, które nie zakwalifikowały się do ćwierćfinału.

Wśród nich są m.in. druga w sobotę Therese Johaug (50. miejsce) i trzecia w rywalizacji na 10 km Vibeke Skotferud (33. pozycja). Los Norweżek podzieliły także Polki. W stawce 58 zawodniczek 49. była Sylwia Jaśkowiec, a dwie ostatnie lokaty zajęły Ewelina Marcisz i Paulina Maciuszek.

W Rogli nie startuje przeziębiona liderka Pucharu Świata Marit Bjoergen.

Norwegia pod wrażeniem po zwycięstwie Polki - to przełom w formie Kowalczyk ?