Sport.pl

Tenis. Radwańska: Stać mnie nawet na finał Wielkiego Szlema

- Stać mnie nawet na finał Wielkiego Szlema - mówi w ekskluzywnym wywiadzie dla Radia ZET Agnieszka Radwańska. Najlepsza polska tenisistka właśnie rozpoczęła sezon na mączce.
Do tej pory najlepszym osiągnięciem Radwańskiej w Wielkich Szlemach pozostaje ćwierćfinał. Polka grała na tym etapie dwa razy w Wimbledonie (w 2008 i 2009 roku) oraz dwukrotnie w Australian Open - w 2008 oraz w tym roku.

- Dowodem na formę jest to, że w Australii półfinał był blisko. Niewiele brakowało, wszystko zależy od dnia, od warunków, przeciwniczki, ale też nastawienia na mecz - mówi Radwańska w rozmowie z Radiem ZET.

Według Radwańskiej sukces w Szlemie to tylko kwestia czasu. - Wszystkie gramy na tym samym poziomie, nie ma lepszej, gorszej. Pierwszych 15 zawodniczek ma po prostu wysoki poziom. W damskim tenisie wszystko jest zmienne i każdy ma szansę być w półfinale wielkoszlemowego turnieju - stwierdza.

Radwańska: Mieszkam sama, gotuje... mama

Agnieszka od paru miesięcy nie mieszka już z rodzicami, a jedynie z młodszą siostrą Urszulą.

- Nie odczuwam wielkiej różnicy przeprowadzki, ale fajnie jest mieć własny kąt. Z drugiej strony trzeba robić zakupy, pranie, pilnować żeby koty z kurzu się nie pałętały - opisuje mieszkanie na swoim.

Jednego Radwańskie nie robią same - nie gotują.

- Taki mamy tryb życia, że nigdy nie było na to czasu i faktycznie nie umiemy gotować. Mama wypełnia nam zamrażarkę zupami i innymi rzeczami - przyznaje najlepsza polska tenisistka.

PRzeczytaj i posłuchaj więcej - Radio ZET »


Więcej o: