Sport.pl

Tenis. Hantuchowa: Aga to świetna dziewczyna

- Grałyśmy dobrze w najważniejszych wymianach - powiedziała Agnieszka Radwańska, komentując tytuł w deblu wywalczony w Miami w parze z Danielą Hantuchovą. Obie zawodniczki komplementowały się nawzajem w krótkiej rozmowie udzielonej po finale oficjalnej stronie WTA.
1 : 2
Informacje
WTA Miami - Finał debla
Niedziela 03.04.2011 godzina 23:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
L.Huber/N.Petrowa
6
6
8
1
D.Hantuchova/A.Radwańska
7
2
10
2
W niedzielę Polka i Słowaczka pokonały w finale dużego turnieju w Miami utytułowane deblistki Liezel Huber reprezentującą USA i Rosjankę Nadję Pietrową 7:6 (7-5), 2:6, 10-8. To olbrzymi sukces zważywszy, ze był to ich dopiero czwarty wspólny turniej.

- Liezel i Nadja to bardzo dobre zawodniczki, co sprawiło, że mecz był ciężki - przyznała po meczu Radwańska. - Grałyśmy dziś dobrze w najważniejszych wymianach - dodała komentując zwycięstwo nad parą rozstawioną w turnieju w numerem trzecim.

- Próbowałyśmy nie myśleć o tym, z kim gramy. Koncentrowałyśmy się tylko naszej grze i to przyniosło efekt. Trzymałyśmy się swojej gry, byłyśmy agresywne. Końcówka była zacięta, ale nie poddałyśmy się - dodała Hantuchova.

Frajda na korcie i poza nim

Dla Hantuchovej tytuł w Miami jest dziewiątym deblowym triumfem w karierze, ale pierwszym od 2006 roku. Radwańska zdobyła swój drugi tytuł. Poprzedni wywalczyła w parze z siostrą Urszulą w 2007 roku.

- To były cudowne dwa tygodnie. Miałyśmy dużo frajdy na korcie i poza nim. Aga to świetna dziewczyna, jesteśmy dobrymi przyjaciółkami. To między innymi dlatego gramy razem - komentowała Słowaczka.

Radwańska nie pozostała jej dłużna. - Daniela to świetna deblowa partnerka. Przez te dwa tygodnie grałyśmy naprawdę dobry tenis i dzięki temu byłyśmy w stanie zdobyć ten tytuł - powiedziała Polka.

Nie wykluczone, że zawodniczki dalej będą grały wspólnie, ale na pewno nie w tym tygodniu. Hantuchova w Charleston bowiem w parze z Rosjanką Marią Kirilenko, byłą deblową partnerką... Radwańskiej.

Tak relacjonowaliśmy na żywo finał Agnieszki Radwańskiej »


Więcej o: