Tenis. Turniej WTA w Dausze. Radwańska gra z dziewczyną Berdycha

Leworęczna Czeszka Lucie Šafárová będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w I rundzie turnieju WTA w stolicy Kataru. Relacja na żywo od 17.00 w Sport.pl.
Impreza w Dausze z pulą nagród 720 tys. dol. to trzeci tegoroczny turniej Radwańskiej po Australian Open i Dubaju, w których doszła do ćwierćfinałów. Katar wraca do kalendarza jako zwykły turniej WTA po trzech latach przerwy - przez ostatnie sezony w Dausze zamiast niego rozgrywano kończące sezon mistrzostwa WTA, które teraz przenoszą się do Stambułu.

Šafárová ma 24 lata, w rankingu WTA zajmuje 35. lokatę (Polka jest 10.), ale dla Radwańskiej jest rywalką niewygodną, bo świetnie się rusza i ma mocno podkręcony w stylu Rafaela Nadala forhend. Polka woli rywalki grające płaską piłkę, takie łatwiej kontrować. Na trzy mecze z Radwańską dwukrotnie górą była Czeszka, po raz ostatni w 2010 r. na czerwonej mączce w Rzymie. Teraz zagrają na betonie, co teoretycznie sprzyja Polce, najlepszej właśnie na tej nawierzchni.

Šafárová wygrała w karierze cztery turnieje WTA, ale po raz ostatni w 2008 r. Jej największym sukcesem był ćwierćfinał Australian Open w 2007 r., gdy pokonała m.in. broniącą tytułu Francuzkę Amelie Mauresmo. Prywatnie Lucie jest dziewczyną Tomáša Berdycha, finalisty Wimbledonu, rakiety numer siedem męskiego tenisa. Są jedną z ulubionych par czeskich brukowców.

Jeśli Agnieszka wygra z Šafárovą, w II rundzie zmierzy się z Chinką Jie Zheng (WTA 45) lub Włoszką Flavią Pennettą (WTA 18). W ćwierćfinale może wpaść na Karolinę Woźniacką. Do turnieju w Dausze nie udało się awansować Urszuli Radwańskiej (WTA 199), która po zaciętym meczu poległa 6:4, 1:6, 6:7 (11-13) z Serbką Bojaną Jovanovski (WTA 54). Polka zmarnowała w trzecim secie trzy meczbole.