WTA Birmingham. Agnieszka Radwańska: Potrzebuję więcej treningów na trawie

1 : 2
Informacje
WTA Birmingham - I runda
Środa 15.06.2016 godzina 17:20
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
A.Radwańska
5
6
3
1
C.Vandeweghe
7
4
6
2
- Potrzebuję jeszcze kilku dni, by przystosować się od gry na kortach trawiastych - mówiła Agnieszka Radwańska po środowej porażce z Amerykanką Coco Vandeweghe w pierwszej rundzie turnieju w Birmingham.
Radwańska przegrała 5:7, 6:4, 3:6 w meczu, który trwał dwa dni i kilkukrotnie był przerywany przez deszcz. Po meczu chwaliła swoją rywalkę. - Grała bardzo dobrze i równo przez wszystkie trzy sety. Nie dawała mi darmowych punktów. To mnie trochę zaskoczyło. Można było zobaczyć, jak to się stało, że w zeszłym tygodniu wygrała cały turniej - powiedziała.

Faktycznie, Vandeweghe wygrała w holenderskim s-Hertogengosch pięć kolejnych meczów nie tracąc nawet seta. Teraz pokonała Radwańską, z którą miała dotąd bilans 0-4.

- To było dla mnie ciężkie spotkanie. Nie grałam źle, ale może jeszcze nie czuję tak dobrze nowej nawierzchni. Pierwszy mecz zawsze zdradliwy, kiedy nie trenuje się wcześniej na trawie. Potrzebuję jeszcze kilku dni, żeby się przystosować - powiedziała Polka, która w Birmingham była najwyżej rozstawioną zawodniczką.

W tygodniu przed Wimbledonem Radwańska zagra jeszcze w Eastbourne. - Mam nadzieję, że tam pójdzie mi lepiej. Gram tam co roku i bardzo lubię ten turniej. To ciche miejsce na spokojne treningi i dobre przygotowanie się do Wimbledonu - powiedziała trzecia tenisistka rankingu WTA. Radwańska wygrała turniej w Eastbourne w 2008 roku, a przed rokiem w finale przegrała ze Szwajcarką Belindą Bencić.

Tenisowy ślub roku! Przyjechał nawet Boris Becker [ZDJĘCIA]