WTA Birmingham. Agnieszka Radwańska zagra dodatkowy turniej przed Wimbledonem

Agnieszka Radwańska zdecydowała się na start w dodatkowym turnieju przed Wimbledonem. Polka przyjęła dziką kartę od organizatorów zawodów w Birmingham z pulą nagród 780 900 dolarów.
Polka powtórzy więc taktykę sprzed roku, kiedy przed Wimbledonem postanowiła zagrać w dwóch turniejach na trawie. Wówczas w Nottingham doszła do półfinału, a w Eastbourne do finału.

W tym roku Radwańska była zgłoszona jedynie do tej drugiej imprezy (19 - 25 czerwca 2016). W sobotę wieczorem pojawiła się informacja, że zdecydowała się przyjąć dziką kartę od organizatorów turnieju w Birmingham (13 - 19 czerwca 2016). Start planują także Niemka Angelique Kerber, Rumunka Simona Halep i Szwajcarka Belinda Bencić.W kończącym się w ten weekend Rolandzie Garrosie Radwańska doszła do IV rundy. Przegrała w niej z Cwetaną Pironkową w długim i przerywanym opadami deszczu meczu.

Tegoroczny Wimbledon rozpocznie się 27 czerwca i potrwa do 10 lipca. Przed rokiem Polka doszła do półfinału, w którym przegrała z Garbine Muguruzą.Najlepsze zagrania Rolanda Garrosa. Radwańska zachwycała, ale jej rywalki też [WIDEO]