Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale turnieju w New Haven

Agnieszka Radwańska pokonała w III rundzie turnieju w New Haven Francuzkę Alize Cornet 6:4, 6:2. To ósmy ćwierćfinał Polki w tym sezonie WTA.

- Zawsze z nią gram długie mecze. Pomyślałam, że nie chcę z nią znów grać trzech godzin, muszę to skończyć wcześniej - mówiła w pomeczowym wywiadzie Polka. Z Francuzką rozprawiła się w godzinę i 41 minut.

W pierwszym secie Radwańska przegrała dwa pierwsze gemy serwisowe, ale Cornet pokonała, bo rywalkę przełamała aż trzy razy. Polka imponowała agresją i skutecznością, a czasem popisywała się swoimi technicznymi sztuczkami. Pierwszego seta wygrała 6:4.

Drugi set to już dominacja Radwańskiej. Polka wygrała cztery pierwsze gemy, potem na chwilę straciła koncentrację i oddała dwa kolejne gemy rywalce. Francuzce nie pozwoliła się rozpędzić. W siódmym gemie po raz trzeci przełamała serwis Cornet, a potem przy swoim podaniu rozstrzygnęła losy meczu.

Radwańska awansowała do ósmego ćwierćfinału w tym sezonie WTA. O półfinał imprezy w New Haven zagra ze zwyciężczynią meczu Madison Keys - Petra Kvitova.

Były już kwiaty, motyle, kropki... Znów wszyscy mówią o sukience Radwańskiej [ZDJĘCIA]