Agnieszka Radwańska poza Top10 rankingu WTA

Po raz pierwszy od 2011 roku Agnieszka Radwańska znalazła się poza pierwszą dziesiątką rankingu WTA. Polka w najnowszym zestawieniu zajmuje 13. miejsce, to spadek w porównaniu z zeszłym tygodniem o cztery miejsca. Liderką niezmiennie jest Amerykanka Serena Williams.
W zeszłym tygodniu Radwańska odpadła w trzeciej rundzie turnieju w Madrycie po porażce z Dunką polskiego pochodzenia Karoliną Woźniacką. Polka nie obroniła tym samym punktów rankingowych za zeszłoroczny półfinał i było pewne, że w rankingu WTA wypadnie poza pierwszą dziesiątkę. W porównaniu do zeszłego tygodnia straciła aż cztery pozycje i zajmuje 13. lokatę. W rankingu WTA prowadzi Amerykanka Serena Williams, przed Rumunką Simoną Halep i Rosjanką Marią Szarapową.

Starsza z sióstr Radwańskich znajdowała się w czołowej dziesiątce światowego rankingu nieprzerwanie od 10 października 2011 roku (po raz pierwszy znalazła się w niej w lipcu 2008 roku). W lipcu 2012 awansowała nawet na najwyższe w karierze miejsce - drugie.

Skąd taka obniżka lotów Radwańskiej? - Gra słabiej, bo jest psychicznie zmęczona po tylu latach biegania. I zakochana, co w kobiecym tenisie prawie zawsze przekłada się na wyniki. Żeby lepiej grać, trzeba samemu chcieć się doskonalić, a Agnieszkę zadowala to, co już ma - analizuje dla Sport.pl Extra Tomasz Iwański, były trener Nadii Pietrowej i Jarosławy Szwedowej.

Polka w najbliższych dniach będzie pracować nad formą. Radwańska zrezygnowała ze startu w prestiżowym turnieju w Rzymie. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do zaczynającego się już 24 maja Rolanda Garrosa.Sobowtóry tenisistek (z przymrużeniem oka). Radwańska jak Pan Magoo, Safarova jak z "Egzorcysty"... [ZOBACZ]


Zdjęcie PACIFIC Rakieta tenisowa Speed Zdjęcie Rakieta tenisowa BABOLAT PULSION 102 Zdjęcie Rakieta tenisowa WILSON ENERGY XL
PACIFIC Rakieta tenisowa Speed Rakieta tenisowa BABOLAT PU... Rakieta tenisowa WILSON ENE...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info


Czy Agnieszka Radwańska wróci w tym sezonie do Top10 rankingu WTA?