Ojciec Radwańskiej: Navratilova nie pomoże rozwiązać kłopotów Agnieszki

Navratilova nie pomoże rozwiązać jej kłopotów. Bo została zatrudniona nie jako trener, a jako "motivation woman". Jako mentor i guru. A także być może także trochę po to, by wykorzystała swe znajomości na przykład przy załatwianiu kontraktów - mówi w ?Przeglądzie Sportowym? Robert Radwański, ojciec najlepszej polskiej tenisistki Agnieszki Radwańskiej.
Radwańska od pewnego zwycięstwa 6:1, 6:3 nad Belgijką Yaniną Wickmayer (WTA 92) zaczęła występ w turnieju Katowice Open. W II rundzie pokonała kolejną Belgijka An-Sophie Mestah (112) 6:3, 6:1, a w piątkowym ćwierćfinale Polka zmierzy się z Czeszką Klarą Koukalovą. Po serii słabszych występów na początku sezonu i spadku na 9. miejsce w rankingu WTA turniej w Katowicach jest dla Radwańskiej szansą na odrodzenie.

Ojciec tenisistki po raz kolejny został zapytany o współpracę córki z legendą tenisa Martiną Navratilovą. - Wiadomo, jakie mam zdanie w sprawie tego, co dzieje się dookoła Agnieszki. Te opinie wyrażałem wielokrotnie. Były bardzo krytyczne. Moim zdaniem Martina Navratilova nie pomoże rozwiązać jej kłopotów - powiedział Radwański w "PS" i dodał: - [Navratilova] została zatrudniona nie jako trener, a jako "motivation woman". Jako mentor i guru. A także być może także trochę po to, by wykorzystała swe znajomości na przykład przy załatwianiu kontraktów. Bo - nie ukrywajmy - Martina zna wszystkich. Choć Agnieszkę też już trudno uznać za nieopierzoną osiemnastolatkę. Iśka również prawie wszystkie osoby z jej branży już przecież kojarzy.

Zdaniem Radwańskiego Navratilova lepiej sprawdziłaby się w teamie Radwańskiej, gdyby została trenerką na pełny etat. - Żeby trener osiągał wyniki, musi działać nie z doskoku, a na pełen etat. Agnieszka powinna z Martiną trenować dwa razy dziennie. Non stop. System, w którym panie mają ze sobą tak niewielki kontakt, nie przyniesie efektów. Nie warto okrakiem siedzieć na barykadzie - mówi.

Jak osiągali sukces? Przeczytaj biografie najlepszych światowych tenisistów >>

Czym oni jeżdżą? Wielka flotylla Floyda Mayweathera [ZDJĘCIA]


Zdjęcie Adidas Performance BARRICADE V CLASSIC Obuwie do tenisa (AD542A1N6-A11) Zdjęcie Rakieta tenisowa HEAD MARIA 25
Adidas Performance BARRICAD... Rakieta tenisowa HEAD MARIA 25
Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info