WTA Madryt. Finał bez Radwańskiej

Agnieszka Radwańska przegrała z Marią Szarapową 1:6, 4:6 w półfinale turnieju WTA w Madrycie. W finale Rosjanka zmierzy się z Rumunką Simoną Halep.

Tak relacjonowaliśmy gem po gemie

Radwańska miała w Madrycie trudną drabinkę, ale radziła sobie z nią bardzo dobrze. Pokonała kolejno: świetną 20-latkę z Kanady Eugenie Bouchard, doświadczoną Rosjankę Swietłanę Kuzniecową, Włoszkę Robertę Vinci i rewelację turnieju Caroline Garcię.

W meczu z Szarapową Rosjanka była jednak wyraźnie silniejsza. W pierwszym secie oddała Polce zaledwie jednego gema. W drugim prowadziła już 3:0, ale wtedy Radwańska nagle odżyła. Polka zaczęła świetnie returnować, i dwukrotnie przełamała serwis Rosjanki, która zaczynała się powoli irytować.

Niestety, od stanu 4:3 dla Polki Szarapowa wygrała trzy kolejne gemy i całe spotkanie w godzinę i dziewięć minut. Wykorzystała już pierwszą piłkę meczową.

Było to dwunaste spotkanie pomiędzy Radwańską a Szarapową. Polka wygrała tylko dwukrotnie, w US Open w 2007 roku i w finale w Miami w 2012.

W przyszłym tygodniu Radwańska zagra na turnieju w Rzymie. Relacje w Sport.pl, transmisje w TVP Sport.