WTA Madryt. Radwańska spacerkiem do ćwierćfinału

Agnieszka Radwańska (WTA 3) pokonała Włoszkę Robertę Vinci (WTA 20) 6:1, 6:1 w trzeciej rundzie turnieju WTA w Madrycie.

Tak relacjonowaliśmy gem po gemie

Dwa tygodnie temu Radwańska w Stuttgarcie oddała Vinci pięć gemów, teraz jej zwycięstwo było jeszcze pewniejsze. Po zaciętym meczu z Kanadyjką Eugenie Bouchard i trzysetowej przeprawie z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową, Polka w III rundzie spędziła na korcie zaledwie 58 minut.

Radwańska szybko odskoczyła na 3:0 i kontrolowała losy pierwszego seta. Po raz drugi przełamała rywalkę na 5:1 i wkrótce potem skończyła partię w 27 minut.

Druga trwała ledwie cztery minuty dłużej. Radwańska przegrała gem otwarcia, a potem wygrała sześć z rzędu. W sumie pokonała Vinci już siódmy raz w ośmiu spotkaniach.

W piątek w ćwierćfinale Radwańska zagra z Francuzką Caroline Garcią (WTA 51), która nieoczekiwanie pokonała Włoszkę Sarę Errani (WTA 11).