WTA Madryt. Radwańska już w II rundzie

0 : 2
Informacje
WTA Madryt - I runda
Poniedziałek 05.05.2014 godzina 13:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
E.Bouchard
6
2
0
A.Radwańska
7
6
2
Składy i szczegóły
E.Bouchard
20 lat, Kanada, 18. w rankingu WTA
A.Radwańska
25 lat, Polska, 3. w rankingu WTA
Agnieszka Radwańska udanie zaczęła duży turniej WTA w Madrycie. W I rundzie pokonała Kanadyjkę Eugenie Bouchard (WTA 18) 7:6 (7-3), 6:2.


Tak relacjonowaliśmy gem po gemie

Radwańska wygrała w półtorej godziny, choć początek meczu nie był dla niej udany. Przy stanie 2:2 jako pierwsza straciła gema przy własnym serwisie. Szybko odrobiła jednak straty, prowadziła już nawet 5:3, ale pierwszego seta wygrała dopiero po tie-breaku.

Bouchard starała się przyspieszać grę. Uderzała mocno, celując pod końcową i boczne linie, ale myliła się raz za razem. Radwańska była znacznie bardziej cierpliwa i dokładna. Grała kombinacyjnie, ambitnie walczyła o każdą piłkę. W drugim gemie poszło jej łatwiej, raz po raz wypunktowywała rywalkę przy jej serwisie.

W drugiej rundzie Radwańska zagra z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową, która w trzech setach pokonała Francuzkę Alize Cornet.

Turniej w Madrycie to jeden z najważniejszych etapów przygotowań do Rolanda Garrosa. Z pierwszej szesnastki tenisistek świata brakuje tu jedynie Białorusinki Wiktorii Azarenki.

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Czy Agnieszka Radwańska wygra turniej w Madrycie?