Fed Cup. Pewna wygrana Radwańskiej, Hiszpania - Polska 0:1

0 : 2
Informacje
Fed Cup 2014 -
Sobota 19.04.2014 godzina 11:10
Wyniki szczegółowe
1 Set
2 Set
Wynik
S.Soler-Espinosa
2
2
0
A.Radwańska
6
6
2
Składy i szczegóły
S.Soler-Espinosa
Hiszpania, 26 lat, 107. w rankingu WTA
A.Radwańska
Polska, 25 lat, 3. w rankingu WTA
Agnieszka Radwańska (WTA 3) pewnie pokonała Silvię Soler-Espinosę (WTA 107) 6:2, 6:2 w pierwszym meczu spotkania Hiszpania - Polska o awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji.


Polka była zdecydowaną faworytką i nie zawiodła. Choć ziemna nawierzchnia miała pomagać gospodyniom, to w tym meczu nie było tego widać. Radwańska, co rzadkie, zdominowała rywalkę ofensywą. Miała znacznie więcej kończących ataków, dobrze też serwowała. Często zagrywała swoje popisowe dropszoty i skuteczne woleje przy siatce.

Soler-Espinosa pierwszego seta przegrała szybko, ale w drugim przez moment wydawało się, że nawiąże walkę. Przełamała serwis Radwańskiej, a drugi raz była blisko. Polka wybroniła się dzięki skutecznemu serwisowi i szybko dokończyła mecz.

W dwóch poprzednich meczach obu zawodniczek Radwańska wygrywała po 6:1, 6:2. Teraz oddała tylko jednego gema więcej.

Radwańska, wygrywając, zdobyła pierwszy punkt dla Polski. W drugim meczu jej siostra Urszula (WTA 73) zagra z Marią Torro-Flor (WTA 69). Do Grupy Światowej Fed Cup awansuje reprezentacja, która jako pierwsza wygra trzy mecze. Kolejne spotkania singlowe i debel zostaną rozegrane w niedzielę.

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Czy Polki pokonają Hiszpanki?