F.Pennetta
2
2
0
Agnieszka Radwańska i Grzegorz Panfil pokonali Włochów 3:0 w pierwszym meczu Grupy A Pucharu Hopmana. W australijskim Perth Polka pokonała Flavię Pennettę 6:2, 6:2, a w meczu z Panfilem przy stanie 6:4, 2:2 kreczował Andreas Seppi. W mikście Polacy pokonali parę Pennetta - Anderson 6:2, 6:1.
W meczu Radwańskiej (5 WTA) z Pennettą (31 WTA) oba sety miały identyczny przebieg. Początek był zacięty, do stanu 2:2. Później w obu Polka wygrywała cztery gemy z rzędu w sumie cztery razy przełamując rywalkę. O jej zwycięstwie zadecydowała skuteczność w decydujących momentach. Radwańska wykorzystała cztery z czterech break pointów. Miała też stuprocentową skuteczność zagrań przy siatce.

Wygrana Panfila (288 ATP) z Seppim (25 ATP) jest już niespodzianką. Ale Włoch walczył nie tylko z Polakiem, ale i z gorączką. Po przegranym pierwszym secie musiał poddać mecz.

Mikst był już formalnością. Seppiego zastąpił 15-letni junior Ollie Anderson (1906 ATP) i Radwańska z Panfilem nie mieli żadnego problemu z postawieniem kropki nad "i".

Po wygranej 3:0 Polacy prowadzą w Grupie A nieoficjalnych mistrzostw świata drużyn mieszanych. W kolejnym meczu - z Kanadą, Radwańska i Panfil zmierzą się w niedzielę. W grupie gra jeszcze Australia.