WTA Miami. Niesamowite zagranie Radwańskiej w meczu z Flipkens [WIDEO]

2 : 1
Informacje
Miami - Ćwierćfinał singla kobiet
Środa 27.03.2013 godzina 00:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
A.Radwańska
4
6
6
2
K.Flipkens
6
4
2
1
Agnieszka Radwańska w wygranym 4:6, 6:4, 6:2 ćwierćfinałowym spotkaniu z Kirsten Flipkens popisała się niespotykanym zagraniem, które wzbudziło podziw kibiców tenisa, ekspertów i samej rywalki. Belgijka z wrażenia aż upuściła rakietę. ?To było zagranie dnia, tygodnia, turnieju, a może nawet czegoś więcej!? - zachwycają się na Twitterze tenisowi fani.
Czytaj relację z meczu Radwańskiej

Do sytuacji doszło w drugim secie przy stanie 2:0 dla Radwańskiej. Belgijka zagrała tak, że piłka odbiła się od górnej części siatki i zaskoczyła biegnącą Polkę, ale Radwańska, tracąc kontakt wzrokowy z piłką, odwróciła się i instynktownie odbiła ją z półobrotu wolejem tuż za siatkę. Rywalka była bez szans!

Nasza zawodniczka sama była pod wrażeniem tego zagrania - z uśmiechem pomachała wiwatującej publiczności, wiedząc z pewnością, że ta akcja odbije się szerokim echem w mediach na całym świecie. Reakcja Flipkens była jeszcze bardziej wymowna - wypuściła rakietę z rąk i kręcąc z niedowierzaniem głową, złapała się pod boki. M.in. dzięki temu zagraniu Polka wygrała kolejnego z rzędu gema.

- Cóż, to było instynktowne zagranie. W całym meczu walczyłam o każdą piłkę i to był tego efekt - powiedziała po meczu Radwańska.Na Twitterze kibice tenisa jeszcze w trakcie meczu wyrażali zachwyt nad akcją Polki. "Nieprawdopodobna improwizacja", "Chcę zobaczyć to zagranie jeszcze raz! Właśnie za to wszyscy kochamy Radwańską!", "Uderzenie dnia, tygodnia, turnieju, a może i nawet czegoś więcej", "Zagranie roku już w marcu?" - to tylko niektóre z wpisów, jakie pojawiły się w serwisie.

Niemal natychmiast pojawiło się wideo w sieci dokumentujące tę akcję i kibice chętnie je sobie przesyłali. "Co za niesamowite zagranie Radwańskiej. Jeśli jeszcze go nie widziałeś, znajdź je!" - napisała australijska znakomita deblistka Rennae Stubbs, która wygrała cztery turnieje wielkiego szlema.

O finał broniąca w Miami tytułu Radwańska zagra z rakietą numer 1 na świecie Sereną Williams, z którą jeszcze nigdy nie wygrała.