Tenis. TVP pokaże siostry Radwańskie

Już wkrótce siostry Radwańskie wystąpią na turnieju w katarskiej Dausze. Ich mecze pokaże TVP, która kupiła prawa do cyklu turniejów WTA. To rewolucja dla fanów kobiecego tenisa, gdyż dotychczas turnieje WTA pokazywane były głównie w Eurosporcie.
Siostry Radwańskie w poprzednim tygodniu walczyły w rozgrywkach Pucharu Federacji w Izraelu, odpowiedniku męskiego Pucharu Davisa. Poszło świetnie, po zwycięstwach z Rumunią, Turcją, Izraelem i Chorwacją Polki awansowały do barażu o Grupę Światową II, skąd już tylko krok do elity.

W tym tygodniu zagrają w Dausze (2,37 mln dol.). Agnieszka jest rozstawiona z czwórką, w I rundzie ma wolny los, w II zmierzy się z Chinką Jie Zheng lub Australijką Anastazją Rodionową. Urszula (WTA 37) w I rundzie zagra z Ukrainką Nadią Kiczenok (221).

Według informacji Sport.pl turniej w Dausze pokaże TVP Sport, a spotkania Agnieszki od środy - TVP 2. Telewizja Publiczna od miesięcy negocjowała zakup praw do cyklu imprez WTA i w końcu osiągnęła porozumienie. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, poza turniejem w Dausze TVP pokaże także kolejne turnieje m.in. w Indian Wells i w Miami.

Eurosport, który od kilkunastu lat pokazywał sezon właściwie od początku do końca, nie przedłużył umowy z WTA. Stacja zachowała jedynie prawa do trzech turniejów wielkoszlemowych - Australian Open, Rolanda Garrosa i US Open (bo WTA nimi nie zarządza) - oraz kilku imprez niższej rangi.

"Położyliśmy na stole rozsądną ofertę, ale WTA jej nie przyjęła. Kobiecy tenis to dobry produkt, ale nie za wszelką cenę. Oczekiwania finansowe WTA były z ekonomicznego punktu nie do zaakceptowania" - napisała w listopadowym oświadczeniu centrala Eurosportu.

Rodionova rywalką Agnieszki Radwańskiej

Pierwszą rywalką Radwańskiej w drugiej rundzie turnieju WTA w Dausze będzie Australijka Anastasia Rodionova. Polka, jako rozstawiona z numerem czwartym, miała wcześniej wolny los. Więcej czytaj tutaj >>