WTA Auckland. Agnieszka Radwańska triumfatorką turnieju

A.Radwańska
2
Y.Wickmayer
0
Agnieszka Radwańska wygrała w finale turnieju WTA Auckland z Yaniną Wickmayer 6:4, 6:4. Mecz trwał godzinę i 37 minut. To pierwszy turniej Polki w tym sezonie i od razu zwycięstwo. 14 stycznia rozpocznie się turniej wielkoszlemowy Australian Open.
- Jestem bardzo szczęśliwa. Lepszego startu sezonu nie mogłam sobie wymarzyć - powiedziała zaraz po zwycięstwie Agnieszka Radwańska. 4. rakieta świata wygrała turniej, nie przegrywając ani jednego seta. - To świetne przygotowanie do Australian Open. Chcę tam dojść przynajmniej do półfinału - dodała.

O ile w meczu półfinałowym z Amerykanką Jamie Hampton Polka dwa razy wygrywała w tie-breaku, w ostatnim meczu w Auckland kontrolę nad grą przejęła od początku, przełamując Wickmayer w jej drugim gemie serwisowym. Radwańska co prawda dała się przełamać przy stanie 4:3, ale szybko wygrała po raz drugi gema przy podaniu Belgijki. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:4.

W drugiej części meczu do decydującego przełamania doszło przy stanie 3:3. Co prawda, kiedy na tablicy widniał wynik 3:5 i Agnieszkę Radwańską od wygranej meczu dzieliła piłka, Wickmayer udało się wybronić przed przegraną. Jednak chwilę potem, w jak się okazało ostatnim gemie meczu, serwowała Polka i zwycięstwa nie dała sobie wydrzeć.

Yanina Wickmayer w finale WTA Auckland zagrała po raz 3. W 2010 roku triumfowała w tym turnieju. - Jestem rozczarowana, ale na korcie zostawiłam serce. Starałam się być agresywna, ale to nie wystarczyło - skomentowała tegoroczne finałowe spotkanie 23. tenisistka rankingu WTA.

14 stycznia rozpocznie się pierwszy turniej wielkoszlemowy w tym sezonie - Australian Open. Forma Agnieszki Radwańskiej napawa optymizmem.