Sport.pl

WTA w Pekinie. Radwańska rozpoczyna obronę tytułu od meczu z Chinką

We wtorek o godzinie 9 polskiego czasu Agnieszka Radwańska rozpocznie zmagania w turnieju WTA Tour Premier I w Pekinie (z pulą nagród 4 828 050 mln dol.). Polka rozpoczyna udział w imprezie od II rundy, a jej pierwszą rywalką będzie Shuai Zhang (WTA 143). Transmisja w Eurosporcie, relacja na żywo w Sport.pl.
0 : 2
Informacje
WTA Pekin - II runda singla
Wtorek 02.10.2012 godzina 09:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
S.Zhang
2
3
0
A.Radwańska
6
6
2
Największym sukcesem 23-letniej Chinki jest pokonanie w 2009 roku na kortach w Pekinie ówczesnej rosyjskiej rakiety numer jeden, Dinary Safiny. Wielu sukcesów w turniejach WTA Zhang jednak nie odnotowała, w tym roku wygrała zaledwie dwa mecze w turniejach głównych. Jako swoich tenisowych idoli wymienia Rogera Federera, Andre Agassiego i Justine Henin.

Najwyżej w rankingu Zhang wspięła się na 73 miejsce. Zdecydowanie lepiej idzie jej w grze podwójnej - w tym sezonie zdobyła dwa tytuły (w Estoril i Guangzhou) i była w ćwierćfinale US Open.

Agnieszka Radwańska, która w Pekinie broni zdobytego przed rokiem tytułu, jest zdecydowaną faworytką starcia z Chinką. Zhang z tej klasy rywalkami spotyka się na korcie niezwykle rzadko - ostatni mecz z przeciwniczką z czołowej piątki rankingu rozegrała w marcu. Serena Williams pokonała ją w Miami 6:2 6:3.

Więcej o: