Radwańska nie wygrała z Szarapową od 2007. Czy uda się w Miami?

2 : 0
Informacje
WTA Miami - Finał singla
Sobota 31.03.2012 godzina 18:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
A.Radwańska
7
6
2
M.Szarapowa
5
4
0
Agnieszka Radwańska po raz jedenasty w karierze wystąpi w finale turnieju z cyklu WTA Tour. Najlepsza polska tenisistka dotarła do ostatniego meczu imprezy w Miami, gdzie jej rywalką będzie Maria Szarapowa. Historia pojedynków obu zawodniczek nie jest jednak zbyt korzystna dla Radwańskiej - dotychczas wygrała z Rosjanką tylko raz i to aż 4,5 roku temu. Relacja z finału na żywo na Sport.pl w sobotę od 18.
Pojedynek w finale będzie już dziewiątą konfrontacją obu zawodniczek - dotychczasowy bilans przemawia jednak zdecydowanie za Szarapową. Z ośmiu meczów tylko raz musiała uznać wyższość Polki. W 2007 roku podczas US Open, broniąca tytułu Rosjanka sensacyjnie przegrała z Radwańską w trzeciej rundzie turnieju.

Polka była wówczas rozstawiona z numerem trzydziestym, natomiast jej rywalka startowała z nr. 2. Mecz zakończył się wynikiem 6:4, 1:6, 6:2, jednak Radwańska długo nie cieszyła się z tego sukcesu. W kolejnej rundzie Polka gładko przegrała w dwóch setach z Izraelką Shahar Peer i pożegnała się z turniejem.Historia pozostałych meczów Radwańskiej i Szarapowej nie pozostawia jednak złudzeń, która z tenisistek lepiej radzi sobie w tej rywalizacji. Rosjanka ogrywała Polkę w Stambule, Dausze, Toronto, Tokio, Stanford, Cincinnati i ostatnio w maju 2011 - podczas French Open. W czwartej rundzie Rosjanka zwyciężyła 7:6, 7:5, po czym doszła do półfinału imprezy.

Po tej porażce wyjątkowo sfrustrowany był ojciec polskiej tenisistki, który krytykował swoją córkę mówiąc, że ma ona słabą psychikę i potrzebny jest jej psychiatra.

- Mówi tak i ocenia mnie, bo to jest mój ojciec. Jemu nigdy nie dogodzę. Tak jest już od 17 lat, ale mnie to fruwa i powiewa - odpowiedziała wówczas na zarzuty taty 22-letnia tenisistka. Po turnieju Radwańska zdecydowała, że ojciec nie będzie już jeździć z nią na turnieje, a jej trenerem został Tomasz Wiktorowski.

Przemiana polskiej rakiety nr. 1

Czy tym razem Polce uda się przełamać "czarną serię" w rywalizacji z Szarapową? Radwańska gra w ostatnich miesiącach wyśmienicie - w ubiegłym roku trzykrotnie dochodziła do finałów w cyklu WTA i wszystkie rozstrzygała na swoją korzyść: w sierpniu w amerykańskim Carlsbadzie, a także w październiku w Tokio i Pekinie.

Te wyniki pozwoliły jej zakwalifikować się po raz pierwszy w karierze do kończącego sezon turnieju masters - WTA Championships w Stambule. Awansowała także w rankingu, w którym z powodu kontuzji znalazła się już poza czołową dziesiątką. Obecnie jest czwarta (najwyżej w karierze), choć jej rywalka jest o dwie pozycje wyżej.

Radwańska pokonała Bartoli - Polka w finale turnieju w Miami »