WTA w Miami. Bartoli przed meczem z Radwańską: Jest bardzo konsekwentna, ale będę gotowa!

0 : 2
Informacje
WTA Miami - Półfinał singla
Piątek 30.03.2012 godzina 03:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
M.Bartoli
4
2
0
A.Radwańska
6
6
2
Marion Bartoli (WTA 7) będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej (WTA 4) w półfinale prestiżowego turnieju w Miami. Jak wskazuje historia ich pojedynków, jest to wymarzona przeciwniczka dla Polki, która wygrała wszystkie sześć dotychczasowych meczów, tracąc zaledwie jednego seta. - Radwańska jest niesamowicie konsekwentna. Ale będę gotowa! - zapowiada Francuzka. Relacja z meczu na Sport.pl w nocy z czwartku na piątek o godzinie 3 czasu polskiego.
Dotychczasowe triumfy nad Bartoli Radwańska święciła w hali, na trawie i czterokrotnie na twardych odkrytych kortach. Główną bronią Polki na tego typu spotkania jest umiejętność zmiany rytmu gry, przeplatania szybszych zagrań skrótami i piłkami podciętymi. Na nie najlepiej poruszającą się po korcie Bartoli ta taktyka wydaje się znakomita.

- Wiem, że nie będzie to łatwy mecz. Ona jest niesamowicie konsekwentna, szczególnie od czasu turniejów azjatyckich w ubiegłym roku, kiedy zaczęła wygrywać absolutnie wszystko - twierdzi świadoma zagrożenia Bartoli. Radwańska wygrała wtedy turnieje w Tokio i Pekinie (wcześniej w Carlsbadzie) i rzutem na taśmę awansowała do kończącego sezon turnieju Mistrzyń.

- Wiem, że będę musiała dużo biegać, nie tylko wzdłuż linii końcowej, ale także do przodu. Będzie zagrywała wiele skrótów. Ale będę na to gotowa - zapowiada przed półfinałowym spotkaniem Bartoli, która w czwartek pokonała liderkę rankingu WTA Wiktorię Azarenkę 6:3 6:3.Radwańska po ćwierćfinałowej wygranej z Venus Williams została zapytana o to, z kim wolałaby spotkać się w kolejnym spotkaniu. - Obie [Wiktoria Azarenka i Marion Bartoli] są świetnymi zawodniczkami, więc nie ma dla mnie znaczenia na kogo trafię. Ale gra z tą samą rywalką niemal co tydzień nie sprawia takiej frajdy, prawda? - żartowała Polka mając w pamięci cztery tegoroczne porażki z Azarenką.

Radwańska zagra z Bartoli w nocy z czwartku na piątek o godzinie 3 czasu polskiego. Już o 19 w czwartek na korcie centralnym w Miami pojawią się uczestniczki pierwszego półfinału - ubiegłoroczna finalistka Maria Szarapowa (WTA 2) i Dunka Karolina Woźniacka (WTA 6).