WTA w Dubaju. Niemieckie media o Radwańskiej: "Cwana Polka nie dała Goerges szans"

0 : 2
Informacje
WTA Dubaj - Finał singla
Sobota 25.02.2012 godzina 16:10
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
J.Goerges
5
4
0
A.Radwańska
7
6
2
"Radwańska zbyt silna", "Genialna gra Polki", "Goerges bez szans" - to tylko kilka nagłówków, jakie pojawiły się w niemieckich mediach po finale turnieju WTA na twardych kortach w Dubaju. Agnieszka Radwańska pokonała Niemkę Julię Goerges 7:5, 6:4 i w poniedziałek wskoczy na piąte miejsce rankingu najlepszych tenisistek na świecie
Radwańska z Goerges zmierzyły się po raz drugi w karierze. Miesiąc temu na wielkoszlemowym Australian Open Polka zmiotła rywalkę z kortu dając jej ugrać zaledwie dwa gemy. Spotkanie w Dubaju było bardziej wyrównane, ale i tak Niemka nie miała większych szans na zwycięstwo. Podkreślają to również niemieckie media.

"W porównaniu do spotkania w Australii Goerges grała dużo lepiej, a mimo wszystko była bez szans" - napisał serwis internetowy tygodnika "Der Spiegel". "Katastrofy nie było, ale wola walki nie wystarczyła by wygrać z cwaną Polką, której gra zaczyna siać postrach w kobiecym tenisie" - ocenił portal Tennisnet.com.

Zdaniem dziennika "Der Münchner Merkur" Radwańska była na korcie bardziej opanowana i dzięki temu prawie nie popełniała błędów. "Była zbyt silna. Goerges zdarzyło się kilka prostych błędów, a Polka do końca trzymała nerwy na wodzy" - czytamy.

Pod wielkim wrażeniem gry naszej rodaczki byli też dziennikarze tygodnika "Stern". "Jej praca stóp była genialna - na każdy zdobyty punkt przeciwko niej trzeba mocno zapracować i żeby cokolwiek ugrać trzeba podejmować ryzyko. Polka grała konsekwentnie i bardzo sprytnie. Bez wątpienia zasłużyła na to turniejowe zwycięstwo" - pisze tygodnik.