1
7
5
1
Agnieszka Radwańska z trudem wyszarpała zwycięstwo w I rundzie turnieju WTA w Dubaju (pula nagród 2 mln dol.) z Kanadyjką polskiego pochodzenia Aleksandrą Wozniak. Po 2 godz. i 33 minutach rozstawiona z piątką Polka zwyciężyła 6:1, 6:7 (6-8), 7:5. To jej trzysetne zwycięstwo w karierze. W środę zagra z Sahar Peer z Izraela (WTA 40). Relacja w Sport.pl od 11.00.
Wozniak w rankingu WTA zajmuje dopiero 80. miejsce i w ostatnich miesiącach spisywała się słabo. Po łatwo wygranym pierwszym secie, Radwańskiej długo jednak na korcie nic nie wychodziło - myliła się częściej niż zwykle, a w kluczowych momentach bała się atakować. W Dubaju mocno wiało i być może to wiatr wybijał z rytmu Radwańską. W podobnych okolicznościach męczyła się m.in. w I rundzie Australian Open. Wówczas też rywalka była słaba, wiatr silny, a skończyło się horrorem z happy endem.

W kolejnej rundzie Radwańska zmierzy się z Shahar Peer (WTA 40). Spotkanie ze względów bezpieczeństwa odbędzie się na jednym z bocznych kortów. Reprezentantka Izraela w Emiratach Arabskich przebywa pod specjalną ochroną. Kilka lat temu nie była w ogóle dopuszczana do gry. Dubaj uległ pod naporem władz WTA.